HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

23.12.2020 Chorvatsko vytvořilo nový semafor. i cestovatelé ze zelených zemí musí mít negativní PCR test (ne starší 48 hodin) nebo jej podstoupit na místě. Výjimka platí pro ty, kteří měli covid v posledních třech měsících. To aktuálně platí i pro ČR. Až do 15.1.2021 je vstup do země omezen.

16.10.2020 Cestovatelé z ČR mají vstup povolen. Nutné je vyplnění cestovatelského zdravotního formuláře. Zároveň je možné vyšetření při vstupu a následná karanténa.

Chorvatské pobřeží je dle vyjádření chorvatské policie bezpečné, zbavené zbytků nevybuchlé munice a min. V některých vnitrozemských oblastech jsou označená a ohraničená území, kde se nebezpečné pozůstatky války mohou ještě vyskytovat

V zájmu vlastní bezpečnosti se nedoporučuje při cestě k moři vstupovat do volné přírody mimo vyznačené cesty na úseku Karlovac – Split a do válkou zničených objektů.

Jídlo i saláty by měly být bezpečné, to platí i o zmrzlině. Voda z vodovodu bývá zpravidla pitná. V každém případě je důležité uzavřít vhodné pojištění.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: