Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: pestrobarevný podmořský svět plný tropických rybek a korálů v okolí chráněné oblasti Funafuti Conservation Area,  filatelistické centrum a tuvalské centrum ženských ručních prací v hlavním městě Funafuti.

Cestopisy z Tuvalu

Ostrovní stát Tuvalu se řadí k nejmenším zemím světa, přesto splňuje klasický obraz pozemského ráje. Hrstka návštěvníků, která sem zavítá, se obdivuje poklidné atmosféře a plážím, které lemují tropické palmy. Tradiční domy s doškovými střechami je možné vidět po celém státě. Nejvyšším bodem Tuvalu je bezejmenný vrchol, který je pouhých 5 metrů nad hladinou oceánu. V budoucnosti hrozí státu zatopení.  Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Tuvalu.

Zajímavosti z Tuvalu

Tuvalu se skláda z 9 ostrovů, pět z nich jsou atoly. Nejmenší ostrov, Niulakita byl neobydlený až do přesídlení lidmi z Niutao v roce 1949. Proto tedy jméno Tuvalu, znamenající „osm stojících pohromadě“ (odkazuje tím na původních osm ostrovů). Niulakita je stále počítána jako součást Niutao, i když je blíže Nukulaelae.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: