HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Internet, telefon, média

Stále častěji již naleznete kavárny, které nabízejí wifi zdarma, ale běžným standardem to na Novém Zélandu rozhodně není. Použití internetu je často zpoplatněno. V ubytování je internet téměř vždy k dipozici. Zdarma je často časově nebo daty omezen a pokud byste chtěli internet využít více, tak je nutné si připlatit.

Mobilní telefon – SIM kartu jednoho z novozélandských operátorů nepořídíte přímo na letišti, bez problému ji pořídíte v nejbližším městě. Často stačí počáteční kredit 20 NZD.

Při využití mobilního připojení doporučujeme společnosti Vodafone nebo Telecom (nově nyní SPARK) – je jedno který z nich, neboť pokrytí na Novém Zélandu není ještě zdaleka na úrovni ČR a oba operátoři se o ně dělí, tedy na některých místech chytíte snadněji jednoho, jinde druhého. 4G je zde taktéž pouze v počátcích, takže nepočítejte s hladkým připojením po celou dobu pobytu. V každém případě obojí je možné řešit přímo na pobočkách obou operátorů nacházejících se v příletové hale letiště v Auckland.

S aktualizací online průvodce Novým Zélandem nám pomohli majitelé CK TRUE TRAVEL.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: