HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

13.10.2020 Cestovatelům je vstup zakázán.

Nový Zéland stále patří mezi jednu z nejbezpečnějších zemí na světě. Ale i tak nepokoušejte štěstěnu a hlídejte si svá zavazadla, doklady, auto vždy zamkněte a zanechte viditelně prázdné.

Opouštíte-li vůz např. na začátku třeba i jen půlhodinové procházky či treku, rozhodně v něm nenechávejte žádné cenné věci – peněženku, doklady, letenky, pas, fotoaparáty, mobily či tablety – vše se vám mnohokrát vyplatí mít s sebou i za cenu nějakého toho gramu v daypacku navíc. Vykrádání vozů turistům se za poslední roky výrazně rozšířilo…

A ačkoliv je tato země bezpečná a kriminalita je zde vcelku nízká, tak i Nový Zéland patří mezi země, kde je občas nalezena oběť, která nedojela do cílové destinace během stopování (bohužel na tento list patří i česká cestovatelka).

Kromě dvou druhů relativně řídce se vyskytujícího pavouka zde nežijí zde žádní nebezpeční živočichové, ale určitě se připravte na boj s otravnými muškami sandflies – nejsou jedovaté či životu nebezpečné, ale jejich počet a nenápadnost při kousnutí, které je relativně bolestivé, často překoná lidskou trpělivost. Doporučujeme český repelent značky Alpa nebo místní s obsahem citronelly.

UPOZORNĚNÍ:

Nepodceňujte celní kontrolu – mějte připravené veškeré podklady k přístupu zemi – vstupní kartu, prokázání minimálních finančních prostředků a vstupní kartu. Ve většině případů vše probíhá bez problému, ale známe případy, kdy cestovatelé při vstupu země nebyli schopni dostatečně prokázat účel cesty a finanční prostředky a nebyl jim povolen vstup do země – nebuďte jeden ze sta, kterému se to stane!

Outdoorové oblečení si vyperte, výstroj a výzbroj pořádně očistěte a pohorky mějte pěkně vyčištěné a připravené na vrchu vašeho zavazadla. V případě že jsou znečištěny vám kontrola danou věc odebere, vyčistí a opět vrátí.

Nevozte sebou žádné jídlo! Pokud ano, uveďte to do vstupní karty, ale vždy se musí jednat o potraviny v originálním balením typu instantní polévka apod. Zapomeňte na paštiky, salámy, ovoce, oříšky, oříškovou čokoládu apod. Např. zapomenuté jablko v kufru vás přijde na 400 NZD.

S aktualizací online průvodce Novým Zélandem nám pomohli majitelé CK TRUE TRAVEL.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: