HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Doprava

Nejběžnější způsob dopravy pro turisty pro cestování na Novém Zélandu je pronájem osobního či obytného vozu. Cena vždy závisí na sezóně, počtu dní, stáří vozu, typu vozu a pojištění spoluúčasti. Nejvíce je cena ovlivněna sezónou – obytný vůz, za který v červnu zaplatíte 32 NZD / den, vás bude v prosinci stát 138 NZD / den!

Cestujete-li na Novém Zélandu více jak 3 měsíce, tak se vyplatí přemýšlet o koupi vozu. Vozidlo si však důkladně zkontrolujte, rozhodně ne všichni cestovatelé se k vozu chovají jako k vlastnímu. Nezapomeňte na REGO a WOF.

Především mladí cestovatelé ze západních zemí využívají autobusové společnosti Kiwi Experience nebo Stray. Výhodou je, že máte vždy zajištěný nocleh, řidič se s vámi dělí o zajímavosti z projíždějících destinací, poradí a rezervuje ty nej aktivity v okolí a cestujete s partou dalších dobrodruhů. Nejedná se o klasický zájezd, protože pokud se vám v jedné destinaci zalíbí, můžete tam libovolně dlouho zůstat a pokračovat dalším spojem ve vámi vybraný termín.

Další autobusové společnosti jsou Inter City, Atomic Shuttles a Nakedbus. Cena je vždy různá dle počtu již rezervovaných míst. Především u společnosti Nakedbus platí, že čím dříve rezervujete, tím levnější cena.

Vlaky na Novém Zélandu neslouží jako běžný dopravní prostředek, ale za zmínku rozhodně stojí vyhlídková trasa Christchurch – Greymouth: TranzAlpine nebo podél pobřeží Pacifiku do Kaikoura a Picton – Tranz Pacific.

Vnitrostátní lety jsou často využívány především v kombinaci s pronájmem vozu. Pokud máte zpáteční letenku AKL-AKL, tak se rozhodně vyplatí vrátit zapůjčený vůz CHC nebo QTN a využít vnitrostátní přelet – ušetříte tak čas a peníze (platba za pohonné hmoty, trajekt a často projíždíte stejnými místy).

Příjezd a odjezd do země:

Nejčastějšími dopravci létající na Nový Zéland jsou společnosti: Emirates, Korean Air, Singapore Airlines, China Airlines a Cathay Pacific. Při výběru letenky se nedívejte nejen na cenu, ale i pohodlí během letu. Často příplatek 2000,- na letence znamená 4* hotel během stopoveru, výlet po městě a celkově luxusní servis oproti levnějšímu letu s mnoha nepříjemnými přestupy a nocováním na letišti (a buďme upřímní, to co na letence ušetříte utratíme stejně na letišti během dlouhého, často i 17hodinového čekání).

S aktualizací online průvodce Novým Zélandem nám pomohli majitelé CK TRUE TRAVEL.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: