Broad Peak bez šerpů a bez kyslíku
Trekování v horách

Broad Peak bez šerpů a bez kyslíku

Sedm kluků a dvě holky se pod vlajkou Expedition Clubu v červenci 2023 vydali na dvanáctou nejvyšší horu světa Broad Peak (8051 m), jen dva z nich ale úspěšně zdolali vrchol.

ROZHOVOR: Jak jsem se stala digitálním nomádem
Práce, život, dobrovolničení v zahraničí

ROZHOVOR: Jak jsem se stala digitálním nomádem

Slovenská influencerka, cestovatelka a podnikatelka Andrea Zahurancová vyrostla na chatě ve Slovenském ráji a odmalička ji rodiče vedli k objevování krás tohoto světa. V jednadvaceti letech založila s bratrem firmu na online prodej oční optiky Eyerim a v době covidu se stala digitální nomádkou.

ROZHOVOR: Piotr Krzyżowski – O respektu k horám a lidem
Adrenalin

ROZHOVOR: Piotr Krzyżowski – O respektu k horám a lidem

Polský horolezec, obyčejný muž, manžel a otec. Každé ráno sedí u stolu před počítačem a jako většina z nás dělá svou práci. Má ale neobvyklou lásku, která ho motivuje vstát v pět hodin ráno a dát si dvouhodinový trénink.  Jsou to vysoké hory a lezení.

Nenechte si ujít přednášky v Klubu cestovatelů a přijďte nasát atmosféru a vůni dálek
Aktuality

Společně s časopisem TRAVEL LIFE vás Klub cestovatelů zve na sérii přednášek, které budou probíhat až do prosince téměř každodenně od 18:30. Přijďte si posedět s přáteli, nad dobrým jídlem a pitím a nechte se zlákat k vašim dalším cestám kolem světa.

Cesta za náboženstvími podél řeky Indus – od buddhistických pramenů k islámské deltě – epizoda II.
Knižní tipy

Jsme nyní přibližně za třetinou délky toku Indu, v pahorkatině pod velehorami, kde Indus přijímá velký a významný přítok ze západu, afghánskou řeku Kábul.

ROZHOVOR: Cestovatel, vědec a filmař Petr Jan Juračka nejraději fotí z dronu
Cestovatelé 21. století

ROZHOVOR: Cestovatel, vědec a filmař Petr Jan Juračka nejraději fotí z dronu

Přírodovědec, popularizátor vědy, cestovatel, horolezec a filmař. Narodil se s vadou zraku, ale dnes je jedním z nejuznávanějších českých fotografů. Zkrátka člověk, kterého běžně nepotkáte. O svém putování po neobydlených ostrovech Indonésie Petr povypráví v listopadu na festivalu Obzory.

FOTOREPORTÁŽ: Cesta mezi hledače drahých kamenů v pákistánském Karákóramu

FOTOREPORTÁŽ: Cesta mezi hledače drahých kamenů v pákistánském Karákóramu

Přes varování nejenom webových stránek Ministerstva zahraničních věcí a minimum aktuálních informací jsem se vydal navštívit soukromé doly na akvamaríny, topazy a turmalíny do údolí řeky Shigar, kde proudí ledovcová voda z velikánů K2 a Broad Peaku.

KOMENTÁŘ: Hana a Antonie cestou přes Pákistán zbytečně neriskovaly
Aktuality

KOMENTÁŘ: Hana a Antonie cestou přes Pákistán zbytečně neriskovaly

V pátek šťastně skončil únos dvou českých cestovatelek. Poučení? Žádné není. Ten případ totiž o ničem obecném nevypovídá.

1 2 3 5