HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

FOTOREPORTÁŽ: Z nekonečných mongolských stepí a planin vykukují malé jurty

FOTOREPORTÁŽ: Z nekonečných mongolských stepí a planin vykukují malé jurty

Mongolsko je nádherná země plná laskavých lidí. Naposledy jsem tu byl během končící zimy, kdy venku panovaly teploty okolo -20 °C, a tak jsem byl rád, že nemusím vycházet ven. Tentokrát se mi však podařilo podívat se do Ulánbátaru a jeho okolí v letním období, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 22 až 30 °C.

Dobrodružné putování údolím Charchorinu k chrámu jménem Tuvkhun, který je ukryt v mongolských horách

Rozhodnete-li se navštívit Mongolsko, budete si muset zvyknout na režim bez pravidel, bez termínů a bez jistot. Odměnou bude nahlédnutí do říše Čingischána v jeho nekonečné stepi.

Rakouský dobrodruh Bruno Baumann přezdívaný „Reinhold Messner pouště“ bude hlavní hvězdou festivalu GO Kamera
Aktuality

Největší světoběžník planety stihl neuvěřitelné věci, jako by žil současně několik sportovních a intelektuálních životů. Proniká do nitra Nové Guineje,  k záhadám srdce Afriky, do velkých hor Himálaje, k tajům všech kontinentů…

FOTOREPORTÁŽ: Život v mongolské jurtě očima Martina Loewa

FOTOREPORTÁŽ: Život v mongolské jurtě očima Martina Loewa

Mongolsko je země, kam civilizace v našem pojetí zatím nedorazila. A přitom se nezdá, že by tam někomu chyběla. Bohatství Mongolska tkví v něčem jiném. Mongolové mají to, co my Evropané vlastně už ani neznáme. Nekonečný prostor s volným a čistým obzorem všude kolem, ve dne sytě modré nebe nad hlavou a v noci oblohu černou jako uhel, posetou tolika hvězdami, že jste dosud netušili…

PRŮVODCI DOPORUČUJÍ: V Mongolsku ucítíte tu pravou svobodu a poznáte hrdost místních obyvatel

Hledáte netradiční destinaci a máte rádi přírodu? Vydejte se do Mongolska. Tato země ještě nepatří mezi tak oblíbené turistické cíle, takže se můžete těšit na opravdový klid a užít si pocit svobody. Kam se v Mongolsku vydat a proč tam vůbec jet? Dozvíte se v rozhovoru s Petrem Procházkou!

Nejšílenější off-road v mongolském stylu aneb s motokrosovým závodníkem v Gobi

Nejšílenější off-road v mongolském stylu aneb s motokrosovým závodníkem v Gobi

Cestování kolem světa často obnáší přesuny na dlouhou vzdálenost a mnoho hodin strávených v dopravních prostředcích. Když si ale člověk vybere správného řidiče, nezapomenutelným zážitkem se může stát i jízda autem. Zejména v Mongolsku, kde by se množství silnic dalo spočítat na prstech a jezdit off-road se smí naprosto bez omezení.

Rusko-mongolské čekání na Godota

Rusko-mongolské čekání na Godota

Čujský trakt neboli silnice M52 stoupá z Novosibirska, po Moskvě a Petrohradu největšího ruského města, 1000 kilometrů přes Barnaul, Bijsk, Gornoaltajsk a Koš-Agaš do malé vesnice Tašanta, kde leží hraniční přechod do země Čingischána.

Khövsgöl aneb Mongolsko na druhý pohled

Khövsgöl aneb Mongolsko na druhý pohled

Zažít spoustu mongolských jiter, spatřit nejkrásnější oblohu na světě, ztratit se v nekonečné mongolské stepi a pracovat v malé lokální neziskové organizaci jsem se vydala v létě tohoto roku na sever Mongolska do Huvsgulské oblasti.