Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: moderní Kuala Lumpur, čajové plantáže v Cameron Highlands, koloniální architektura v přístavu Melaka, národní park Taman Negara a Niah, ostrov Penang, ostrůvky ve smaragdovém moři národního parku Tunku Abdul Rahman.

Cestopisy z Malajsie

Malajsie je země v srdci jihovýchodní Asie, rozkládající se na dvou navzájem oddělených územích –  Malajském poloostrově a severní třetině ostrova Borneo. Tato bývalá britská kolonie vyhlásila samostatnost v roce 1957 a postupně se stala vzkvétající ekonomikou. Sice si ponechává tradiční asijskou tvář s příznačnou barevností a chaosem, ale na druhou stranu rozhodně míří k moderní budoucnostiPetronas Towers, jedny z nejvyšších mrakodrapů světa, stejně jako celá čtvrť mrakodrapů kolem jsou toho jasným důkazem.

Ochutnávka

Malajsie je nádhernou zemí především pro ty, kdo přijíždějí ocenit její krásnou přírodu. Nížinné a mnoha částech močálovité pobřeží lemují okouzlující ostrůvky s písečnými plážemi a palmami. Jižní částí Malajského poloostrova prochází řada horských masívů, v centrální části se rozkládá zelená vysočina Cameron Highlands pokrytá čajovými plantážemi. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy a reportáže z Malajsie.

Východ slunce na Mount KinabaluVýchod slunce na Mount Kinabalu

Stánek v tržniciStánek v tržnici

Zajímavosti v Malajsii

Pro své návštěvníky Malajsie připravila pestrou paletu nejrůznějších národních parků, v nichž je k mání široká škála doprovodných programů pro otrlé i méně zkušené „dobrodruhy“ naprostou samozřejmostí. Mezi nejoblíbenější patří plavby v bouřlivých vodách mezi věčně zelenými ostrůvky, pozorování divokých zvířat, horolezectví a turisitka (zkuste třeba výstup na nejvyšší horu Malajsie Mount Kinabalu), speleologie či plachtění.

Malajská společnost je multikulturní, vedle sebe tu žijí Malajci, Číňané, Indové i nezanedbatelný počet Indonésanů, kteří přicházejí za prací. Pro cestovatele je jistě dobrou zprávou, že vedle malajštiny je úřední řečí také velmi rozšířená angličtina.

Další fotky z Malajsie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: