HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

PRŮVODCI DOPORUČUJÍ: Velmi přátelští a pohostinní lidé, to je charakteristické pro celou Střední Asii, říká Bára Gregorová

Do Střední Asie míří čím dál více cestovatelů a je opravdu proč – překrásné hory, milí místní obyvatelé, příznivé ceny a (zatím ještě) absence davů  turistů z ní dělá ideální cíl! O cestovatelských tipech pro tento region se pro nás rozpovídala Bára Gregorová z CK Adventura.

Kazašská oáza Saura je oblíbenou turistickou destinací jen nedaleko odkaliště s radioaktivním bahnem

Kazachstán nepatří mezi typické destinace, kam míří většina turistů. Lákal by vás? Přečtěte si krátkou reportáž ze západního Kazachstánu a oázy Saura.

Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty

Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty

O policajtech v zemích bývalého Sovětského svazu kolují různé historky, od vymáhání nesmyslných úplatků až po opravdové výhružky vězením či zabavením věcí, auta apod. Než jsme vyrazili do světa, představovali jsme si tedy tyto chlapíky jako nemilosrdné pány s drsným výrazem ve tváři, kteří na nás budou číhat za každým rohem a v žádném případě nám nic neodpustí.

Zachraňme irbise! Osud jeho domova, kazašských Nebeských pastvin, závisí i na nás

Kazachstán patří k jedenácti zemím, v nichž žije levhart sněžný neboli irbis. Jedno z nejvzácnějších zvířat na planetě. Posledních dvě stě irbisů, jež žijí v „nebeských pastvinách“, ohrožuje plánovaná výstavba letoviska Kok Željau. Nedovolte, aby luxusní hotelový resort nahradil divokou přírodu.

VIDEO: Film V kůži vlka po stopách Džingischána II. na festivalu Expediční kamera

Právě nyní probíhá další ročník  filmového festivalu Expediční kamera 2013 a mimo jiné mezi filmy najdete i druhý díl loňského nejúspěšnějšího snímku o putování na koňském hřbetu z Mongolska přes střední Asii až do Evropy.

Svezli jsme kazašského konzula aneb jak vyzrát na středoasijskou policejní byrokracii

Získat víza, překročit hranice a vybojovat nejeden kontakt s policií – to všechno půjde mnohem lépe, pokud svezete konzula na dovolenou.

Jak na víza do střední Asie

Jak na víza do střední Asie

Chcete jet do střední Asie? Zatrekovat ve Fanských Horách, vypravit se na Tian Shan? A víte o tom, že se budou rušit víza? Pokud pojedete dřív, než budou víza zrušená, naleznete zde všechny informace potřebné k jejich získání.

Co vás čeká v Kazachstánu

Co vás čeká v Kazachstánu