Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: rýžové terasy Banauena severu ostrova Luzon, památky na Luzonu a Cebu, vstupní brána do pohoří Cordillera Baguio, Chocolate Hills na ostrově Bohol a alespoň některé z krásných míst pro potápění a šnorchlování: potápění se žraloky u Malapascua, 27 lodních vraků na dně zátoky Subic, šnorchlování kolem ostrova Batanes. A přečtěte si také naše tipy na 5 nejkrásnějších ostrovů na Filipínách.

Cestopisy z Filipín

Filipíny nabízejí nepřeberné množství přírodních krás: vulkány, hory, vodopády, národní parky. Téměř nevyčerpatelná nabídka zapomenutých tropických ostrůvků na vás čeká s křišťálově průzračnou vodou a jemnými písečnými plážemi. Potápění u filipínských břehů je pověstné bohatstvím korálů a ryb. Vyskytuje se zde 488 z 500 dosud vědecky popsaných druhů korálů.

Pobřeží, Filipíny

Tuto krásnou zemi v jihovýchodní Asii tvoří celkem 7 107 ostrovů, z nichž asi 700 je neobydlených. Byla pojmenována podle panovníka prvních evropských osadníků, španělského krále Filipa II. Nejdůležitějším ostrovem republiky je Luzon s metropolí Manilou, politickým a hospodářským centrem země. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Filipín.

Pohled na rýžové terasy, FilipínyPohled na rýžové terasy, Filipíny

Nártoun filipínskýNártoun filipínský

Ostrov Digio, jeden z tisíců podobnýchOstrov Digio, jeden z tisíců podobných

Zajímavosti na Filipínách

Díky poloze v tektonicky aktivní oblasti jsou Filipíny často postihovány přírodními neštěstími, jako je zemětřesenísopečné erupce. V zemi je celkem 37 sopek, z nichž 18 je stále aktivních. Hrozí zde také cyklóny a tajfuny, a to především v období od června do listopadu. Strmé rýžové terasy na severu ostrova Luzon bývají nazývány osmým divem světa. Místní lidé jsou velice přátelští a snadno se s nimi domluvíte anglicky. Na ostrově Mindanao nicméně věnujte pozornost aktuální bezpečnostní situaci, neboť zde dochází k častému napětí mezi muslimy a křesťany. Čtete článek Přírodní divy Filipín.

Další fotky z Filipín si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: