Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: architektura ve městech Kandahár, Herat nebo Mazar-e Sharif. Kaskádovitá jezera Band-e Amir v poměrně bezpečné centrální oblasti. Bamiyan ležící v krásném stejnojmenném údolí.

Cestopisy z Afghánistánu

Afghánistán je krásnou a zajímavou zemí, kterou však jeho strašlivá nedávná minulost pod vládou Tálibánu a poměrně nebezpečné podmínky přetrvávající do současnosti vyřadily z plánovaných tras většiny cestovatelů. Je to však země natolik odlišná od všech ostatních, že řadu dobrodruhů uchvacuje a láká i přes dnešní poněkud chaotickou bezpečnostní situaci.

V Bamiyanu

Afghánistán leží na trase Hedvábné stezky. Většinu jeho území pokrývají drsné hory, jejichž výška místy přesahuje 7000 metrů. Jedním z nejkrásnějších míst celé Asie jsou nepochybně kaskádovitá jezera Band-e Amir nacházející se v centrální provincii Bamiyanu. Pro cestu Afghánistánem je nejlepší zvolit jednu ze tří tras, avšak je nutné dobře zvážit aktuální bezpečnostní situaci. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Afghánistánu.

Etnické a jazykové složení AfghánistánuEtnické a jazykové složení Afghánistánu

Band-e Amir v Afghánistánu patří určitě k nejkrásnějším místům AsieBand-e Amir v Afghánistánu patří určitě k nejkrásnějším místům Asie

Afghánské dětiAfghánské děti


Zajímavosti v Afghánistánu

Na území Afghánistánu se nachází řada vzácných historických památek, jimž ale rozhodně neprospěly roky vlády hnutí Tálibán. Nejtragičtějším příkladem jsou starověké obří sochy Buddhů v údolí Bamiyanu, jimž ale rozhodně neprospěly roky vlády hnutí Tálibán. I na městech se podepsala pohnutá historie poznamenaná vleklou sovětskou okupací, vládou Tálibánu a nedávnou americkou invazí v rámci války proti terorismu. Přesto zde lze obdivovat množství staveb islámské architektury.

Další fotky z Afghánistánu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: