Úžasné přírodní scenérie, 46 „čtyřtisícovek“ i zábavní park s Great Escape se skutečnou americkou klasikou, dřevěnou horskou dráhou. V Adirondackém parku zažijete tu pravou Ameriku.
Vlaková nádraží jsou místy určenými k cestování za dalšími cíli. Ale Grand Central Terminal (zkráceně GCT), nabízí více. Samo se stalo cílem návštěvníků a turistů. Více než století je srdcem železniční dopravy v New Yorku a spojuje v sobě zdánlivě neslučitelné – majestátnost a ozdobnost s dostupností a funkčností.
Bílý dům, Kapitol či majestátní socha Lincolna. Washington toho však nabízí daleko více. Samotná „District of Columbia“, tedy oblast hlavního města Spojených států amerických, je jistě nejznámější, ale rozhodně ne jediná hodna návštěvy.
Dříve, než jsem se vydala do národních parků USA, znala jsem tuto krajinu především z mnoha westernů, jichž jsem nadšeným strávníkem. Nevím, jak si představujete krajinu Divokého západu vy, ale pro mne je to právě Monument Valley.
Průměrných 24 stupňů ve stínu po celý rok, rozlehlé písečné pláže, nepřeberné možnosti kulturního vyžití a rušný noční život. To všechno jsou důvody, proč patří Miami mezi jednu ze světově nejoblíbenějších a nejvíce turisticky vyhledaných destinací. Při jeho návštěvě jen těžko uvěříte, že ještě nedávno byla tato velká mrakodrapová krajina postmoderní doby pouze chátrající ovocnou farmou…
Obří staré stromy jasně dávají najevo, že jsme vetřelci, cizinci ze zkažené doby. Tady vládne hluboký pravěk. Potkáme tu snad mamuty?
Příroda západního pobřeží USA láká nespočet cestovatelů. Najdete tam národní parky Zion, Arches, Kolob Canyons, Angel Landing a mnohé další. Který z nich je však nejkrásnější…
Národní parky amerického jihozápadu jsou častým cílem turistů. Trochu stranou zájmu stojí tzv. „national monuments“ – nižší jednotky v systému ochrany přírody USA. Většinou menší oblasti, které ale stojí za vidění. Jedním z nich je i arizonský Walnut Canyon.