HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Niagara Falls – zázrak přírody na hranici USA a Kanady

Niagara Falls – zázrak přírody na hranici USA a Kanady

V srdci severní Ameriky se na východní hranici Spojených států amerických a Kanady nachází jeden z největších zázraků přírody, Niagara Falls, vodopády, jejichž hukot a hřmění je slyšet na kilometry daleko. Niagarské vodopády sice nejsou, ani největší, ani nejmohutnější vodopády světa, rozhodně je však můžeme zařadit mezi ty nejslavnější. Jejich krása každoročně přiláká 12 milionů turistů, čímž je řadí mezi nejnavštěvovanější přírodní atrakce Severní Ameriky.

Adirondacký park – útěk mimo hranice všednosti

Adirondacký park – útěk mimo hranice všednosti

Úžasné přírodní scenérie, 46 „čtyřtisícovek“ i zábavní park s Great Escape se skutečnou americkou klasikou, dřevěnou horskou dráhou. V Adirondackém parku zažijete tu pravou Ameriku.

Washington D.C., to není jen Kapitol a Bílý dům

Washington D.C., to není jen Kapitol a Bílý dům

Bílý dům, Kapitol či majestátní socha Lincolna. Washington toho však nabízí daleko více. Samotná „District of Columbia“, tedy oblast hlavního města Spojených států amerických, je jistě nejznámější, ale rozhodně ne jediná hodna návštěvy.

Grand Central Terminal, víc než jen obyčejné nádraží

Grand Central Terminal, víc než jen obyčejné nádraží

Vlaková nádraží jsou místy určenými k cestování za dalšími cíli. Ale Grand Central Terminal (zkráceně GCT), nabízí více. Samo se stalo cílem návštěvníků a turistů. Více než století je srdcem železniční dopravy v New Yorku a spojuje v sobě zdánlivě neslučitelné – majestátnost a ozdobnost s dostupností a funkčností.

Yosemite ukrývající mamuty

Yosemite ukrývající mamuty

Obří staré stromy jasně dávají najevo, že jsme vetřelci, cizinci ze zkažené doby. Tady vládne hluboký pravěk. Potkáme tu snad mamuty?

Zkraťte si čekání na léto návštěvou Miami

Zkraťte si čekání na léto návštěvou Miami

Průměrných 24 stupňů ve stínu po celý rok, rozlehlé písečné pláže, nepřeberné možnosti kulturního vyžití a rušný noční život. To všechno jsou důvody, proč patří Miami mezi jednu ze světově nejoblíbenějších a nejvíce turisticky vyhledaných destinací. Při jeho návštěvě jen těžko uvěříte, že ještě nedávno byla tato velká mrakodrapová krajina postmoderní doby pouze chátrající ovocnou farmou…

Americké Monument Valley aneb tam, kde žijí Navahové

Americké Monument Valley aneb tam, kde žijí Navahové

Dříve, než jsem se vydala do národních parků USA, znala jsem tuto krajinu především z mnoha westernů, jichž jsem nadšeným strávníkem. Nevím, jak si představujete krajinu Divokého západu vy, ale pro mne je to právě Monument Valley.

Zion, Arches, Angel Landing – ty nejkrásnější národní parky západu USA
Aktuality

Zion, Arches, Angel Landing – ty nejkrásnější národní parky západu USA

Příroda západního pobřeží USA láká nespočet cestovatelů. Najdete tam národní parky Zion, Arches, Kolob Canyons, Angel Landing a mnohé další. Který z nich je však nejkrásnější…