Yarda Gruss: Peruánci jsou přátelští, nejsou závistiví a vůbec nechápou černý humor
Rozhovory s cestovateli

Za manželku má Peruánku, vychovává s ní dvě děti a k tomu provozuje v Jižní Americe hostel a cestovku. Pojďte si s Yardou Grussem popovídat o tom, jak k tomu všemu došlo a proč je díky životu tady tolik spokojený.

Lístky koky proti výškové nemoci i jako dary pro bohy na peruánské hoře Salcantay
Trekování v horách

„Coca tea!“ klepe horský průvodce na náš stan a budí nás tak do dalšího dne putování okolo posvátné hory Salcantay. Jsou 4 hodiny ráno a teploměr se třese zimou. Čeká nás nejtěžší část stoupání na úpatí hory, kde symbolicky obětujeme lístky koky místním bohům.

IQUITOS: Průvodce okolím největšího města v džungli na světě

IQUITOS: Průvodce okolím největšího města v džungli na světě

Expedice Yaviza bez víza už brzy zamíří do Střední Ameriky
Road tripy / Okružní jízdy

Expedice Yaviza bez víza už brzy zamíří do Střední Ameriky

Začátkem února začne v Mexiku expedice „Yaviza bez víza“, která si dává za cíl dorazit až do Panamy.

AREQUIPA: Podrobný průvodce sepsaný člověkem žijícím v této oblasti
Praktické rady na cesty

AREQUIPA: Podrobný průvodce sepsaný člověkem žijícím v této oblasti

Dlouhé roky žije Yarda Gruss v peruánském městě Arequipa. Díky němu přinášíme o tomto městečku aktuální, ověřené, osvědčené a hlavně praktické informace o ubytování, dopravě, orientaci, stravování, nočním životě, službách i nakupování.

LIMA: Praktický průvodce psaný člověkem žijícím v Peru

LIMA: Praktický průvodce psaný člověkem žijícím v Peru

Aktuální, ověřené, osvědčené a hlavně praktické informace o ubytování, dopravě, orientaci, stravování, nočním životě, službách i nakupování v hlavním městě Peru od Yardy Grusse, který tam žije již několik dlouhých let.

Bílé Kordillery: hory mají moc
Trekování v horách

Bílé Kordillery: hory mají moc

Hory mají moc. Moc zbavit nás tíže. Zbavit nás sebedůležitosti. Je v podstatě jedno, do jakých hor se vypravíte, ale stále platí, čím dále a odlehleji, tím lépe. Tříčlenná Expedice Vilcabamba stoupá do zasněžených výšin pohoří Cordillera Blanca, nejvyššího horského hřebene Peru.

Peru: V říši oblačných bojovníků

Peru: V říši oblačných bojovníků

Jihoamerické Peru je země oplývající jedněmi z největších kulturních i přírodních pozoruhodností naší planety. Během výpravy se nám podařilo prozkoumat starodávná indiánská města, známá pouze několika málo archeologům.

1 4 5 6 7 8 10