Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout:  aktivní vulkány Poás a Irazú, některý s četných národních parků Národní park La Amistad, Národní park Kokosový ostrov, želví muzeum v Tortuguero,  pláže Golfito a Playa del Coco na poloostrově Nicoya a fotografování rozmanité fauny.

Cestopisy z Kostariky

Kostarika je poměrně malá země, ale přesto perlou střední Ameriky. V zemi nenajdete příliš mnoho historických památek, ale zato mnoho přírodních krás.

KOSTARIKA

Desítky národních parků s úchvatnou faunou a flórou, sopky, divoké řeky, jezera, vodopády, jeskyně, kávové a banánové plantáže, pastviny, opuštěné pláže, kde želvy kladou svá vejce a čisté moře, to vše nabízí Kostarika. Můžete si užít obrovské množství sportovních aktivit a navštívit četné festivaly a slavnosti. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Kostariky.

Zajímavosti v Kostarice

Středem země se táhnou horstva Kordiller, podél pobřeží jsou nížiny. Podnebí je tu horké a vlhké. Najdete tu mnoho krásných i aktivních sopek (Poás a Irazú). Krajinu tvoří (nebo spíše tvořily) tropické deštné pralesy a savany. V zemi naleznete množství národních parků, ale vstup je poměrně drahý. Za návštěvu stojí Národní park Santa Rosa, Národní mořský park Marino Las BaulasNárodní park Tortuguero. Kostarika je bohatší, dražší a více navštěvovaná než ostatní země střední Ameriky. Její zvláštností je, že již před mnoha lety zrušila armádu.

Další fotky z Kostariky si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: