HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Jasperský národní park: divoké srdce kanadské Alberty

Jasperský národní park: divoké srdce kanadské Alberty

Jasperský národní park byl založen v roce 1907 na rozloze téměř 11 000 km2. Nachází se v kanadské části Skalických hor a v roce 1984 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Týdenní kanadský West Coast Trail patří k těm nejnáročnějším v celé zemi

Týdenní kanadský West Coast Trail patří k těm nejnáročnějším v celé zemi

Trek West Coast Trail při západním pobřeží kanadského ostrova Vancouver bývá označován mnoha superlativy. Stezka, která v 19. století sloužila k záchraně přeživších z desítek ztroskotaných lodí, dnes patří k nejkrásnějším i nejnáročnějším trekům Kanady. Prochází divočinou plnou medvědů, pum a vlků, nejsevernějším deštným pralesem planety i po opuštěných plážích Pacifiku.

Něco málo o Kanadě: Toronto, Niagara a Vancouver

Něco málo o Kanadě: Toronto, Niagara a Vancouver

Může se vám stát, tak jako mně, že budete mít na návštěvu Kanady jenom 2 týdny. Zdá se to málo na tak obrovskou zemi, kde vlastně každá návštěva je jen malou ochutnávkou z toho, co se tam dá vidět. Zde je pár osobních postřehů. Navštívil jsem Toronto, Niagarské vodopády a potom se přesunul do Vancouveru.

Working Holiday v kanadském Jasperu – pohoda uprostřed nádherné přírody
Aktuality

Working Holiday v kanadském Jasperu – pohoda uprostřed nádherné přírody

Vždy jsem chtěla cestovat. Zažít dobrodružství, poznat nové lidi a kulturu a pochopit, jak se žije v jiných koutech naší planety. O Kanadě jsem snila už od střední školy, jelikož se jedná o bilingvální zemi a já jsem studovala francouzské gymnázium, ale nedostala jsem možnost se tam podívat. Až během studia na vysoké škole jsem se dozvěděla o kategorii Working Holiday Visa, která umožňuje v Kanadě pracovat a cestovat až po dobu jednoho roku.

Kanadské hudební festivaly nejsou jen o hudbě, ale také o energii

Kanadské hudební festivaly nejsou jen o hudbě, ale také o energii

Festivaly elektronické hudby v Kanadě přitahují každoročně statisíce lidí. Kapely a hudební scéna nejsou zdaleka to jediné. Jedná se o přehlídku výstřednosti, módních alternací, kreativního pojetí vizuálu, uměleckého designu, prezentaci nevšedních dovedností a ukázku, že hranice prostě neexistují. Přestože se festivaly výrazně prezentují svým zevnějškem, jako účastníci pocítíte, že tu jde především o uvolněnou atmosféru a předávání pozitivní energie.

WWOOFING: Příležitost jak levně procestovat Kanadu

WWOOFING: Příležitost jak levně procestovat Kanadu

Co to znamená, když se někdo rozhodně strávit čas wwoofováním? WWOOF aneb World Wide Opportunities on Organic Farms je síť organizací sdružující dobrovolníky, kteří chtějí pracovat na organických farmách, a farmáře, kteří jim chtějí poskytnou za práci jídlo, ubytování a v ideálním případě také nějaké to know-how o tom, jak si vypěstovat vlastní jídlo.

Kanada – země javorové listu, kde je stále co objevovat

Kanada – země javorové listu, kde je stále co objevovat

Kanada fascinuje nejen svou rozlohou a divokou přírodou, ale i rozmanitou kombinací kultur z celého světa. Právě ve velkých evropsky vyhlížejících městech na řece Svatého Vavřince nebo v příjemném Vancouveru či Calgary na západě, žije celých devadesát procent obyvatel Kanady.

ROZHOVOR: Jak se plní sny v kanadském Revelstoku

ROZHOVOR: Jak se plní sny v kanadském Revelstoku

„Pokud chceš, tak můžeš dokázat všechno, co chceš,“ shrnuje Jakub Barčík to, co se naučil při práci v Kanadě. Odhodlal se odjet z Čech a plnit si sny, a to v kanadském Revelstoku.