HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Plavba z Ekvádoru do Peru Amazonskou džunglí po Río Napo

Plavba z Ekvádoru do Peru Amazonskou džunglí po Río Napo

V Ekvádoru jsem strávil skoro šest nádherných týdnů, a abych svůj pobyt stylově zakončil, rozhodl jsem se pro trochu netradiční cestu do sousedního Peru. Z ekvádorského města Coca ležící v Amazonské nížině jsem se vydal po řece Río Napo. Cílem byl peruánský přístav Iquitos ležící na březích Amazonky vzdálený 1140 říčních kilometrů.

Život na farmě v Ekvádoru: chov morčat, místní pochoutky a autentický venkov

Život na farmě v Ekvádoru: chov morčat, místní pochoutky a autentický venkov

Někdy vás život zavane do míst a do situací, o kterých jste netušili, že zrovna vás by mohly potkat. Mne osud zavál na jih Ekvádoru na farmu a postavil mne do zcela nových situací, o kterých jsem do té doby neměl ponětí.

TOP 7 + 1 nejkrásnějších přírodních památek v Ekvádoru

TOP 7 + 1 nejkrásnějších přírodních památek v Ekvádoru

Svojí velikostí patří Ekvádor v porovnání s ostatními jihoamerickými státy mezi trpaslíky. Rozmanitostí své přírody však jen stěží hledá na celém světě konkurenta. Posuďte sami!

Legrace odpoledne aneb neškodné býčí zápasy na ekvádorský způsob

Legrace odpoledne aneb neškodné býčí zápasy na ekvádorský způsob

Schválně jsem parafrázoval název slavné knihy Ernesta Hamingwaye „Smrt odpoledne“ popisující španělskou koridu. Není zábava jako zábava. Jedna je krutá až sadistická podívaná a druhá je legrační bez prolité krve. Zatímco španělská korida by se směle dala přirovnat ke krutým gladiátorským hrám ve starověkém Římě tak latinoamerická Taurína k neškodnému wrestlingu.

Ekvádorské Quito: město ve středu světa
Aktuality

Ekvádorské Quito: město ve středu světa

Dostat se do hlavního města Ekvádoru Quita dnes již není žádný problém. Ceny letenek díky levné ropě klesají, zkušených cestovatelů s touhou vidět odlehlé destinace stále přibývá. I pro samotné piloty je cesta do Quita již o něčem jiném než dříve. „Konec hrůzostrašných přistání“ hlásaly novinové titulky na počátku roku 2013, kdy bylo otevřeno nové mezinárodní letiště Mariscal Sucre.

Los Andes photo expedition: Ekvádor – Indiáni pod sopkami
Aktuality

Los Andes photo expedition: Ekvádor – Indiáni pod sopkami

Vítejte v zemi, kde pod zaledněnými sopkami žije tolik Indiánů, že si připadáte jako na folklorním festivalu. V zemi, kde autobusy kamkoli jedou, jedou okamžitě, a přestupy jsou otázkou minut. „Siga, siga, siga!“ tedy „pohněte sebou“ zní stále od řidiče. Vítejte v Ekvádoru, neutichajícím mraveništi autobusů.

Batůžkářské Galapágy aneb jak na ně s omezenými finančními prostředky

Batůžkářské Galapágy aneb jak na ně s omezenými finančními prostředky

Galapágy jsou klenot, jenž mizí z map, tedy pro obyčejné lidi. Celých 97% plochy souostroví Galapágy je dnes národním parkem. Galapágy jsou doslova „nedotknutelné“, bohužel především finančně. Opravdu neexistuje žádná klička?

Oslava dospívání patnáctileté dívky v Ekvádoru je plná rituálů i moderní hudby

Oslava dospívání patnáctileté dívky v Ekvádoru je plná rituálů i moderní hudby

Quinceañera aneb oslava patnáctých narozenin je v Ekvádoru jednou z nej­důležitějších slavností. Dokonce významnější než svatba (pokud vůbec k nějaké dojde) či osmnáctiny. Ono při ekvádorském stylu života by totiž osmnáctiny byly trochu opožděným oficiálním vstupem dívky do již před několika lety započaté dospělosti.