Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: archeologická naleziště v Tiahunaco, národních parky a biologické rezervace (NP Noel Kempff Mercado, NP Madidi), snová hora Licancabur, kaňony a soutěsky okolí Tupizy a  festivalové město Copacabana.

Cestopisy z Bolívie

Bolívie je mimořádně malebná země nacházející se v srdci Jižní Ameriky s velkým počtem původního obyvatelstva. Návštěvník zde může obdivovat řadu výjimečných historických památek, jako jsou archeologická naleziště v Tiahunaco (Tiwanaku) či El Fuerte De Samaipata, festivaly proslavené městečko Copacabana, „stříbrné“ Potosí, v jehož kde lze spatřit famózní stavby koloniální architektury nebo prostě jen poznat život místních obyvatel.  Po příletu si nenechte jít ani La Paz, nejvýše položené administrativní město světa.

U vulkánu Ollague

Úchvatnábolívijská příroda nabízí cestovatelům celou škálu geografických typů: od zasněžených vrcholků And, přes rozsáhlé neobydlené savany až po nepřístupné deštné pralesy amazonské oblasti. V řadě národních parků a biologických rezervací (NP Noel Kempff Mercado, NP Madidi) se můžete zblízka dotknout divoké přírody Amazonie a s fotoaparátem v ruce tak navštěvovat místa, kde homo sapiens zdaleka není tím nejsilnějším tvorem. Nevynechejte ani plošinu Altiplano! Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Bolívie.

Zajímavosti v Bolívii

Bolívijská republika patří k jedněm z nejbezpečnějších zemí kontinentu, i když zároveň k těm nejchudším. Výjimkou jsou poměrně časté vnitropolitické nepokoje, díky kterým se často na několik dní zastaví chod celé země. Bolívie je rozdrásaná socálními protiklady s nahořklou příchutí koky, jež jedněm přináší pohádkové bohatství a druhým alespoň pomáhá překonávat hlad a únavu.

Další fotky z Bolívie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: