HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Dvě holky na stopu napříč Patagonií

Dvě holky na stopu napříč Patagonií

Patagonie je rozsáhlé území rozkládající se na jih od řeky Rio Grande. Většina lidí si pod Patagonií představí nehostinnou krajinu s vysokými Andskými štíty, bičovanou silnými větry a neustálým deštěm. to je ale jen půlka pravdy.

Se psím spřežením jihoamerickou divočinou, aneb (dobrovolně) ztraceni v Andách

Se psím spřežením jihoamerickou divočinou, aneb (dobrovolně) ztraceni v Andách

Na naší cestě Jižní Amerikou dolů na konec světa jsme se s mou snoubenkou rozhodli přečkat místní zimu na horách. Měli jsme to štěstí, že se nám podařilo domluvit s majitelem tří srubů, čtyřiceti aljašských husky a pěti sání na třech měsících výpomoci. A tak jsme se ztratili uprostřed And v průsmyku Pino Hachado bez internetu a telefonního signálu.

ROZHOVOR: V obrovských rozlohách Patagonie se narůstající počet turistů zatím ztratí, říká Bohumil Stupka

Jedinečná příroda, ledovce, rozsáhlé pampy s pasoucím se dobytkem i klid od ostatních turistů – to je Patagonie. I když je od nás velmi vzdálená, za návštěvu rozhodně stojí.

Perito Moreno, ledovec, který zatím neubývá

Perito Moreno, ledovec, který zatím neubývá

Není mnoho turistů, přijíždějících za krásami Patagonie, kteří by vynechali ledovec Perito Moreno. Jeden z osmačtyřiceti ledovcových splazů obrovského Campo de Hielo Sur vyniká nejen svou snadnou dostupností, ale také tím, že jako jeden z mála neustupuje. S tím souvisí unikátní jev zvaný ruptura, který jednou za čas poskytne ohlušující podívanou.

Tipy na treky v Patagonii: Výhledy na nejkrásnější třítisícovky Mt. FitzRoy (3405 m) a Cerro Torre (3102 m)

El Chalten je malebné městečko v srdci Patagonie obklopené horami a skálami a zároveň i hlavní centrum nejrůznějších outdoorových aktivit. Kam se odtud vydat na nejlepší treky?

ROZHOVOR: Jak se žije členům české komunity v Argentině?
Aktuality

ROZHOVOR: Jak se žije členům české komunity v Argentině?

Život nám chystá různá překvapení. Občas nás zavane tam, kam bychom vůbec nečekali a to jen tak ze dne na den, aniž bychom vlastně chtěli. I tak by se dal uvést velmi silný příběh Nely Dočekalové, šestadvacetileté Češky, která již devět let žije v Carlos Paz, hlavním městě provincie Cordoba v Argentině.

ROZHOVOR: Jak se žije farmářům z Moravy v severní Argentině?
Aktuality

ROZHOVOR: Jak se žije farmářům z Moravy v severní Argentině?

Uprostřed severní Argentiny se nachází město s názvem Saenz Peňa. Podnebí zde není moc příznivé pro farmaření, a přesto se sem před mnoha lety odstěhovalo několik farmářů z Moravy. My se vydali do Saenz Peni najít potomky těchto krajanů, abychom zjistili historii místního spolku Čechů i Slováků. Nebylo těžké je najít. Již na hlavní třídě po pár set metrech vidíme hotel s názvem Orel. Na recepci je seňor Malina, který nám popisuje cestu k Union Checoslovaca. Zde na nás již čeká pan konzul Jurášek, který nám poskytuje rozhovor.

Na Jawě Jižní Amerikou po stopách Čechů

Na Jawě Jižní Amerikou po stopách Čechů

Konečně nastává ten den, kdy odlétáme na pár měsíců z České republiky. Čeká nás cesta napříč jihoamerickým kontinentem s motocyklem Jawa 350/640, které říkáme Doris. Jelikož šetříme každou korunu, cesta, která by normálně trvala kolem 17 hodin, bude trvat bezmála dva dny. Letíme ale s Turkish Airlines přes Istanbul, kde strávíme krásných 12 hodin.