Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Dakar, ostrov Gorée, koloniální město St-Louis, ráj ornitologů v národním parku Niokolo-Koba, kamenné kruhy v Senegambii a ptačí rezervace Djoudj.

Cestopisy ze Senegalu

Senegal se rozkládá na západním pobřeží Afriky u Atlantského oceánu. Téměř celé území je tnořeno nížinou, která se pouze na jihovýchodě poněkud zvedá v nevysoké vrchy.

Senegal - baobab

Senegal ze tří stran obklopuje Gambii, která ho rozděluje na dvě oblasti: severně je křovinatá polopoušť, zatímco jižní část (Casamance) je pokryta savanou, tropickými lesy a pobřežními porosty mangrove. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Senegalu.

Zajímavosti v Senegalu

Senegal je velmi zajímavá  země, která vám může nabídnout mnohé – například kosmopolitní hlavní město Dakar, ostrov Gorée (památka UNESCO) nebo staré koloniální město St-Louis. Senegalské pláže jsou jedny z nejlepších na západním pobřeží Afriky. Četné národní parky na pobřeží a v deltách řek uspokojí především ornitology, park Niokolo-Koba ve vnitrozemí je naopak domovem mnohých exotických savců. Některé další oblasti jsou vhodné pro trekking a cyklistiku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: