HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Průvodce africkou gastronomií aneb dva roky hladovění na cestě Afrikou

Průvodce africkou gastronomií aneb dva roky hladovění na cestě Afrikou

Když si vzpomenu na dva roky cestování po Africe, vybaví se mi hlad a žízeň. Většina území subsaharské Afriky je pro gurmána stezkou odvahy. Někdy není co jíst, jindy to nemá žádnou chuť a odporně to páchne nebo je to polosyrové maso neznámého původu, ze kterého lze snadno chytit nebezpečnou chorobu.

HISTORKA Z CEST: Únos v nejdivočejší Africe

HISTORKA Z CEST: Únos v nejdivočejší Africe

Když jsme před několika lety s přítelkyní Michaelou cestovali stopem a pěšky napříč celou Afrikou, často jsme slýchali varování o té či oné oblasti, kde nás bez místního doprovodu určitě zabijí nebo přinejmenším okradou a zmlátí. Příliš jsme na tato varování nedbali, což se nám mělo dosti vymstít…

FOTOREPORTÁŽ: Na svatbě u Bambarů v africkém Mali

FOTOREPORTÁŽ: Na svatbě u Bambarů v africkém Mali

Při cestách Afrikou se nám zalíbilo ve vnitrozemním státě Mali. Měli jsme zde štěstí zůčastnit se tradiční svatby kmene Bambarů, který tvoří celou třetinu obyvatel Mali a je tak nejpočetnější. V jeho svatebním obřadě se prolíná křesťanství, islám a animismus. Dřevění bůžkové, pestré barvy, tetování kolem úst a zlaté kruhy v uších i nosech, tak vypadá bambarská svatba. Prohlédněte si fotoreportáž z této barevné a magické události!

Jeden Favorit, dva Češi a závod z Maďarska do Mali

Jeden Favorit, dva Češi a závod z Maďarska do Mali

Už jen měsíc zbývá do odjezdu na nejdražší, nejkomplikovanější a určitě nejbláznivější cestu, jakou jsme kdy podnikli. Staneme se jednou z mála českých a slovenských posádek bláznivého závodu bláznivých aut bláznivou trasou, na kterou se letos vydá více než dvě stě posádek, většinou Maďarů.

Cesta otroka z Timbuktu na Jamajku a zase zpět

Cesta otroka z Timbuktu na Jamajku a zase zpět

Osud Abú Bakra as-Sádik by vydal na román. V 18. století bylo podobných příběhů mnoho, ale tento se zachoval podrobně popsán.