HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Země, kam aktuálně není doporučeno cestovat

Země, kam aktuálně není doporučeno cestovat

SVĚT: Plánujete cestu? Tady je seznam zemí, kam se aktuálně nedoporučuje jezdit.

Podle Ministerstva zahraničních věcí se v tuto chvíli z bezpečnostních důvodů nedoporučuje vycestovat do těchto zemí a oblastí: Afghánistán, Alžírsko, Arménsko-Ázerbajdžánské pohraničí, severní část Burkiny Faso, region Fukušima v Japonsku, Libye, Mali, Somálsko a jeho okolí, Sýrie a Súdán.

Zkušenosti čtenářů

Jára

Měl by tam být i Jemen, protože jejich vlastní ambasáda v současnosti nedoporučuje cestu žádnému cestovateli.

A Mali by tam být nemělo, ani Alžírsko ani Burkina Faso – aspoň ne takto paušálně.
A jiné země v Africe nevadí? Třeba Středoafrická republika, tu MZV v seznamu nedoporučených opravdu nemá???

Petra

Myslím bude jenom dobře seznam MZV rozšířit – díky za podněty. Poprosím, můžete nebezpečná území v Mali, Alžírsku a Burkině Faso tedy specifikovat, abychom ty země „nezatracovaly“ takto paušálně?

Jára
Petra:

Není zač.

Standa

Jeje, ja se prave chystam na hranici Armenie-Azerdbajdzan (Nahorni Karabach), ale vzhledem k tomu, ze jsem prijel s Afghanistanu a nestrileli po nas kazdy den, takto snad tak horke nebude.

Tomas
Standa:

Ten Afganistan ma zaujal, ake to tam bolo, a ako sa tam da dostat ako turista?
V auguste som bol solo v sev. Iraku a chcel by som skusit aj Afgan aspon Herat a mozno Bamijan.

Kamarat bol v auguste v Syri v Latakii, Damasku, Aleppe kde mali prebiehat tazke boje, vraj sa tam nic mimoriadne nedialo okrem zvyseneho poctu vojakov.

Tomas:

Sorry, necetljsem odezvu, Bamijan je problem vetsi nez sever Afghanu, Iraq-Kurdistan je oproti tomu naprosty klidek a pohodicka. V Afghanu jsem byl pracovne, tocil jsem 20 min dokument pro CT. A i Nagorno Karabach je pohoda.

Jan Korba

Před měsícem jsme se vrátili z měsíční cesty po Alžírsku. Víte, tahle země si toho zažila již dosti, avšak věřte, že momentálně tam skutečně nic nehrozí. Je to těžké, když proti sobě stojí zkur… vláda a teroristická organizace, která se ji snaží zničit…to té zemi nikdy nepřidá, ale pro turisty tam žádné riziko nehrozí. Ti teroristé skutečně nejdou proti „nemuslimům“ (turistům apod.) ale skutečně proti vládě, která si to sakra zaslouží. Cestovali jsme téměř měsíc po severu a sveverovýchodu, navštívili jsme dokonce obávané pohoří Djurdjura, kde se oni „bradáči“ údajně ukrývají. Za celou dobu jsme krom nesčetných policejních a vojenských prohlídek nezaznamenali sebemenší problém, naopak takovou radost z cizinců, jakou Vám projeví Alžířan, nezažijete snad nikde jinde. Berou to jako náznak zlepšení své mizerné situace, zapříčiněné vládou. Tudíž – jeďte do Alžírska, ta země má skutečně co nabídnout, parádní hory, opuštěná panenská pobřeží, Saharu, úchvatné římské památky, krásnou koloniální architekturu a strašně příjemné lidi !

V. Trailin

A proč je tam Sudán? Možná oblast Darfuru, ale Chartum a celý sever(Nubie)a východ (pobřeží) je naprosto bezpečný a cestovat se tam dá bez problémů. Na jih do Juby se cestuje běžně také, i když je to trochu komplikovanější.

Ondrej
V. Trailin:

Jen dva strucne komentare. Vzhledem k tomu, ze CR nema v velke casti tech „rizikovych“ zemi ambasady a i v tech malo, kde cesti diplomate jsou, tito sotva kdy opousteji hlavni mesto (nerkuli rezidenci/budovy uradu), osobne bych rekl, ze tato rozhodnuti jsou delana od zeleneho stolu a jako na takove je treba na ne nahlizet. V nejlepsim pripade jejich ucineni predchazelo procteni executive summary nejakych reportu od HRW, ICG ci Amnesty, ale ani na to byhc nesazel.

V Sudanu to neni jen Darfur, ale i dalsi oblasti, kde se centrum snazi mocensky podrobit periferie pod plastikem „arabismu“. Kupr. Kordofan (zejm. jizni), Blue Nile, Abyei ci Nuba mountains.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: