Zajímavé publikace z KIWI světa map a průvodců

Zajímavé publikace z KIWI světa map a průvodců

Chystáte-li se na cesty a sháníte podrobné mapy, aktuální průvodce nebo jen poutavécestopisy, rozhodně zavítejte na stránky www.MapyKiwi.cz, kde najdete více než 17 000 map a průvodců z celého světa. Pojďte se podívat na pár tipů.

1. Nové knižní průvodce pro dobrodruhy

Cestovatelé a milovníci hor se konečně dočkali kvalitního česky psaného průvodce Nepálem. Kniha se skvěle hodí k plánování výpravy z tepla domova, ale i orientaci přímo na cestě, jelikož je plná praktických rad a mapek. Dobrodruzi jistě ocení, že velká část obsahu je věnována trekkingu, divoké vodě nebo cyklistice. Příznivce spíše evropských dobrodružství více nadchne nový cykloprůvodce severem Rakouska, kde najdou mapy i výškové profily tras doplněné o zajímavá místa či tábořiště.

2. Treková mapa gruzínských oblastí Mestia, Ushuguli, Lashkheti

Oboustranná mapa 1:50 000 na podrobném topografickém podkladu obsahuje množství symbolických znaků pro turisticky zajímavé lokality, od památek a historických objektů, až po přírodní zajímavosti apod. Výškopis je naznačen stínováním reliéfu, stejně jako vrstevnicemi. Součástí je také tabulka se souřadnicemi určujícími umístění jednotlivých turisticky zajímavých míst, řek, měst či hor.

3. Průvodce Arménií

Před cestou do Arménie si určitě pořiďte průvodce pro individuálního turistu z edice Bradt. Průvodce je rozdělen do dvou částí. V první části obsahuje praktické informace (kdy je nejvhodnější čas pro návštěvu, jak se do země nejlépe dostat, jak je to s ubytováním, výměnou peněz, na co si dát pozor), stručný historický a kulturní přehled. Druhá část nabízí popis jednotlivých regionů. Kromě návrhů na výlety obsahuje i tipy, kde se ubytovat, najíst a popis nejvýznamějších kulturních památek a přírodních zajímavostí.

4. Horolezecký průvodce Vysokých Tater

V průvodci naleznete výběr tatranských stěn v západní části Vysokých Tater. Členěn je do 4 oblastí: Štrbské pleso, Popradské pleso, Batizovská a Velická dolina, Bielovodská dolina. Najdete zde i informace o přístupu ke stěně, prvolezcích, klasifikaci, době výstupu či náčrtky s obtížností jednotlivých úseků.

5. Skialpový průvodce Neve Libera

Chystáte-li se do zimní Itálie, jistě vám poslouží zimní průvodce pro výstupy se sněžnicemi s freeriderovým ježděním na snowboardu v oblasti údolí Aosty. Najdete zde 60 výletů s podstatnými informacemi o nástupu, obtížnosti, převýšení, časové náročnosti i orientaci svahu kvůli lavinám.

KiwiKnihkupectví Kiwi začalo svojí činnost v roce 1993. Již od počátku se výhradně specializovalo na prodej turistické literatury. Spolu se zvýšeným společenským zájmem o turistiku a cestování rozvíjel se i záběr a nabídka obchodu. Z původních 100 titulů vzrostl postupně katalog na současných 17 587, které si můžete zakoupit na www.MapyKiwi.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: