Zajímavá místa Sv. Lucie

Zajímavá místa Sv. Lucie

Castries Hlavní město ostrova je obchodním centrem a především živým přístavem. Nejčilejší ruch se odehrává právě u přístavu v ulicích Jeremie a Peyniers, kde je spousta stánků s místními řemeslnými výrobky. Město bylo založeno v 18. století, ale postupně třikrát zpustošeno a většina historických objektů byla zničena, zachovalo se pouze tiché náměstí Dereka Walcotta s dřevěnými domy z 19. století a katedrálou Immaculate Conception, proti níž se nachází 400 let starý strom.

[cut]

Rodney Bay

V této rozlehlé chráněné zátoce leží resort Reduit Beach a malá rybářská vesnička Gros Islet. V Rodney Bay Marina je největší jachetní přístav na ostrově.

Pigeon Island National Park

Původně ostrůvek, kde si první francouzský obyvatel ostrova, Jambe de Bois, vytvořil v roce 1550 základnu, odkud podnikal výpady na projíždějící španělské lodě. V roce 1970 byl ostrov propojen s pevninou písčitou cestou, přeměněn tak na poloostrov a vznikl zde národní park, krásné místo s pozůstatky pevnosti Fort Rodney a s tichou nádhernou pláží.

Soufrière

Městečko bylo založeno Francouzi v roce 1746 a pojmenováno podle nedalekých sírových pramenů. V centru města je zajímavý kamenný katolický kostel a na trhu Soufrière Market se dají koupit pletené košíky, slaměné klobouky a koření.

Za návštěvu stojí krásná a dobře udržovaná botanická zahrada Diamond Waterfalls Botanical Garden nedaleko městečka Soufriere a samozřejmě návštěva vulkánu s možností se vykoupat v sirných pramenech.

Skvělým zážitkem pro fyzicky zdatnější je výšlap na Velký Piton (797 m), cesta vede okolo drobných historických památek, přes prales a je zakončena úžasným výhledem do okolí, zejména na sousední Malý Piton (750 m). Oba vrcholy jsou od 2004 zapsány na seznamu přírodních památek UNESCO.

Pro milovníky přírody je skvělým zážitkem jakákoliv naučná stezka pralesem, zejména ty s možností vykoupat se pod vodopádem.

V sobotu večer si nenechte ujít Dennery Fish Fiesta – místními rybáři pořádaná akce začíná okolo 20 hodiny večer na pláži před kostelem, nabízí nepřeberné množství zejména rybích specialit, hudbu a zábavu až do brzkých ranních hodin.

Marigot Bay

Půvabná chráněná zátoka na severozápadě ostrova s malou pláží s palmami je zezadu chráněná zelenou kopcovitou krajinou. Nachází se zde kotviště pro jachty. [/cut]

Frigate Islands Nature Reserve

Návštěva této přírodní rezervace na východním pobřeží ostrova se vzácnými druhy ptactva je organizována místními cestovními kancelářemi.

Vieux Fort

Nejjižnější město ostrova zaujme zajímavou kombinací starých dřevěných domů a nové výstavby, je také důležitým přístavem a na východě města se rozkládají nádherné bílé pláže. Ze 730 m vysokého vršku Moule à Chique, vůbec nejjižnějšího bodu ostrova, se otvírá nádherný pohled buď do hornatého vnitrozemí nebo na jih na ostrov St. Vincent.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí