HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zajímavá místa Jamajky

Zajímavá místa Jamajky

Kingston Hlavní město Jamajky není vzhledově příliš atraktivní, ale rozhodně stojí za návštěvu. Je srdcem ostrova a centrem kultury a obchodu. Staré centrum města by mělo brzy projít plánovanou rekonstrukcí. Zde se konají na molech u přístavu řemeslné trhy a jen několik bloků odtud je Národní galerie se sbírkou jamajského umění od roku 1920 až po současnost. Nejnavštěvovanějším objektem v Kingstonu je objekt v Novém Kingstonu – Muzeum Boba Marleyho, hvězdy reggae, který tu žil. Atraktivním místem ve městě je ulice Red Hills, kde se odehrávají pouliční párty a diskotéky a kterou prostupuje vůně kořeněného vyuzeného hovězího masa z mnoha zdejších stánků.

[cut]

Ocho Rios

Leží na severním pobřeží Jamajky v hlubokém dolíku, který je zezadu obklopen zelenými pahorky a vepředu ohraničen širokou pláží lasturovitého tvaruTurtle Beach a přístavem. Z města vyjíždí ročně přes 400 000 turistů na výletní plavby. Asi 3 km západně od města se nachází nejatraktivnější místo Jamajky – Dunn´s River Falls. Přestože místo je neustále zaplněno turisty, stojí za to zapojit se do veselého proudu lidí, kteří sestupují po vápencových stupíncích 180 m dolů na pláž mezi kaskádami a jezírky chladné vody, chráněnými vysokým deštným lesem.

Montego Bay

Je kvetoucím přístavním městem na severozápadním pobřeží ostrova. Návštěvník zde najde vše, co potřebuje ke své dovolené – staré centrum s historickými budovami, krásné pláže, noční život i vodní sporty.

Negril

Rychle se rozvíjející letovisko na západě ostrova, kde návštěvníci mohou užívat skutečně dovolenou plnou slunce a lenošit na nádherné 11 km dlouhé pláži. Zde můžete přijít do styku s místními obyvateli více než jinde, protože nabízejí řemeslné výrobky a lahůdky přímo na plážích i ve stáncích kolem nich. Okolí Negril je první chráněnou divokou oblastí na Jamajce, patří do ní Great Morass – bažiny na severu města  a blízké mangrovníkové lesy. [/cut]

Long Bay

Na severovýchodě Jamajky se nachází divukrásná mořská zátoka s růžově zbarveným pískem a tyrkysovou vodou, nejoblíbenější místo surfařů na ostrově.

Treasure Beach

Tento název dostaly čtyři malé mořské zátoky, nacházející se na jižním pobřeží ostrova, jedno z mála turisticky nedotčených pobřežních míst. Skály od sebe oddělují romantické korálově zbarvené pláže, kde je možné spatřit i mořské želvy, kladoucí zde vejce. Místo není vhodné pro vodní sporty, zato tu je možné provozovat turistiku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí