Za východem slunce na Sněžku vyrazily i letos stovky dobrodruhů

Za východem slunce na Sněžku vyrazily i letos stovky dobrodruhů

Napadlo vás někdy vyrazit na noční dobrodružství za východem slunce na nejvyšší horu Česka a zažít tak jeden z nejkrásnějších turistických zážitků? Celkem 366 příznivců turistiky z celé České republiky neodradilo během prvního prázdninového víkendu proměnlivé počasí a zúčastnili se již 45. ročníku legendárního Nočního výstupu na Sněžku za východem slunce.

Padesátikilometrový pochod začal v pátek 2. července večer v Dolní Kalné poblíž Vrchlabí, vedl přes Černý Důl i vrchol Sněžky a skončil v sobotu v ranních hodinách ve Špindlerově Mlýně. Noční výstup byl velkým lákadlem a netradičním zážitkem pro všechny věkové kategorie. Nejstaršímu vytrvalci Jaroslavu Srnovi, který horu zdolal, bylo 72 let. Naopak nejmladší účastnici Kateřině Bejrové bylo pouhých 10 let. Z největší dálky přijel Antol Alexander až z východoslovenských Košic. Všichni tři rekordmani si vedle památečních listů, které dostali všichni účastníci dálkového pochodu, vysloužili také památeční pohár s motivem Sněžky. „Jsem rád, že tak velký počet účastníků neodradil ani déšť, který nás téměř celý pátek zlobil. Zároveň mě těší, že se této akce každoročně zúčastňuje i velký počet mladých lidí nebo rodin s většími dětmi. Věřím, že to pro ně může být velký zážitek, pořádná výzva či posunutí nějakých osobních limitů,“ zhodnotil za organizátory letošní ročník Jiří Drahoňovský z TJ Sokol Dolní Kalná. 

Akce se každoročně zúčastňuje i velký počet mladých lidí nebo rodin s většími dětmi.

Hlavním partnerem letošního ročníku Nočního výstupu na Sněžku byla, stejně jako minulý rok, minerální voda Kláštorná Kalcia, která je přírodním zdrojem vápníku a skvěle se tak hodí jako základ pitného režimu při náročných fyzických aktivitách – turistiku nevyjímaje. Právě při sportovních či jiných fyzicky náročných aktivitách je možné skrze minerální vody přirozeně doplnit vápník a další chybějící látky. Proto ji každý účastník pochodu dostal při startu na Sněžku s sebou a čekala na něj také v cíli. „Při vysokém fyzickém nasazení je nutné dávat pozor na vyvážený jídelníček a doplňování potřebných vitamínů a minerálů, zejména množství přijímaného vápníku, jehož doporučená dávka pro dospělé je 1000 mg denně,“ říká MUDr. Marie Skalská, která je součástí expertního týmu Kláštorná Kalcia. Na doplnění vápníku je podle ní potřeba myslet zejména v horkých letních měsících, kdy se lidé při aktivitách daleko více potí a z těla odcházejí důležité minerální látky.

Noční výstup na Sněžku.

Tip pro doplnění vápníku: Kláštorná Kalcia

Kláštorná Kalcia pochází z jednoho z nejkvalitnějších pramenů na Slovensku v Kláštoře pod Znievom a je přírodním zdrojem vápníku. Díky vápencovému podloží v Kláštoře pod Znievom, kde vyvěrá z hloubky 231 metrů, je její celková mineralizace 1 840 mg/l s obsahem vápníku 287 mg/l. Kláštorná Kalcia tak může doplnit chybějící vápník při zvýšené tělesné či psychické námaze. Volná forma vápníku v minerální vodě je pro jednoduché vstřebávání v trávicím systému ideální. Unikátní lahev s nápaditým designem je vyrobena ze 100 % rPET, tedy z recyklovaného plastu. V Česku je aktuálně dostupná v sycené a jemně sycené verzi, v baleních 1,5 a 0,5 l.

Kláštorná Kalcia pochází z jednoho z nejkvalitnějších pramenů na Slovensku v Kláštoře pod Znievom.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí