Za faraony a skvělými službami. Co nabízí Egypt?

Za faraony a skvělými službami. Co nabízí Egypt?

Egypt patří k nejnavštěvovanějším destinacím na světě a každoročně do země přijíždí miliony turistů. K vidění jsou tu prastaré památky, přírodní krásy a samozřejmě nechybí možnost užívat si bezstarostné pohody na pláži.

Občas ale cestovatelé podceňují přípravu na svoji egyptskou výpravu. Proto jsme se rozhodli nejenom vypsat kam je radno v Egyptě zamířit, ale i jakým úskalím je potřeba se vyhnout. Vrhněme se tedy do našeho malého průvodce pro Egypt.

Nejkrásnější místa v Egyptě (kromě pyramid)

Lovci zážitků si v Egyptě přijdou na své, zejména pokud je láká poznávat historii. Mezi první zastávky na vaší cestě bude zřejmě patřit Káhira, hlavní město Egypta. Mísí se zde historická architektura se všemi výhodami moderního velkého města. Z památek stojí za to se podívat na bránu Bab Zuweila nebo navštívit mešitu sultána Hassana.

Když se dostatečně vynadíváte na památky, zamiřte na místní tržiště, kde si možná dokážete vysmlouvat dobrou cenu za nádherně vonící koření, parfémy a další suvenýry, které prostoupí váš domov vzpomínkami.

Žádný poznávací výlet do Egypta by nebyl kompletní bez zastávky v Alexandrii a Luxoru. Obě města jsou prostoupena ozvěnami pradávných časů, kdy se zde procházely osobnosti typu Alexandra Velikého nebo Kleopatry. Stejně jsou na tom místa jako Abú Simbel (kde leží chrám faraona Ramsese II.) či jeden z nejstarších klášterů na světě – klášter svaté Kateřiny, který se nachází na úpatí Mojžíšovy hory.

Pro ty, kteří hledají maximální koncentraci pohody a typického jídla, doporučujeme město Asuán, ležící na deltě Nilu. Nejenom místní rybáři, ale i restaurace se zde běžně plaví po řece. Čerstvost ingrediencí je zaručena.

Nejširší nabídku průvodců a map Egypta (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Pár praktických rad

Za krásami Egypta ale nemůžete vyrazit jen tak. V první řadě budete potřebovat turistické vízum. Vízum do Egypta získáte hned několika způsoby. Lze si ho zařídit online, návštěvou na ambasádě (tady pozor na vyšší cenu) nebo přímo na letišti. Celkově by vás mělo egyptské vízum stát okolo 600 korun, záleží ale jaký typ zvolíte. Jednorázový vstup na 30 dnů je levnější než vízum pro opakovaný vstup, které platí na šest měsíců.

Co se týče placení v Egyptě, tak se opravdu připravte na časté smlouvání o ceně výrobků. Místní obchodníci jsou na tento způsob jednání zvyklí, pro turisty ze západních zemí to může představovat menší kulturní šok. Čím platit v Egyptě? Egyptskou librou, která se svým kurzem většinou velmi přibližuje naší koruně. Příjemným bonusem tedy je, že ceny se obvykle pohybují o něco níže než v našich končinách. A pokud máte dar na smlouvání, tak možná výrazně níže.

V některých místech vás skoro na každém kroku obklopí lidé nabízející malé služby typu nošení zavazadel. Následně budou očekávat menší tuzér a většinou chtějí, aby ho dostali v dolarech nebo eurech. Nenechte se ale přemluvit a plaťte jenom místní měnou, jinak se rychle dostanete na mizinu.

Chcete tedy vyrazit do míst, kde se nachází přírodní a historické památky, bohatá kultura a nádherné písečné pláže? Není na co čekat, začněte vybírat ten správný zájezd do Egypta.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: