Z newsletteru HedvabnaStezka.cz: Ani s dětmi nemusíte opouštět své cestovatelské sny

Z newsletteru HedvabnaStezka.cz: Ani s dětmi nemusíte opouštět své cestovatelské sny

Jak se cestuje s malými i velkými dětmi, které destinace jsou nejlepší a na co si dát pozor?

Chystáte se na cestu s miminkem a nevíte, na co se připravit a co vás čeká? Naše autorka Kelsang Lhamo absolvovala hned několik dlouhých i krátkých letů s malým synem a své tipy a triky, jak cestu přežít prozradila v článku 8 dobrých rad, jak v klidu přežít létání a cestování s malými miminky.

Na druhou stranu – dítě není malý dospělý a některé destinace se podle odborníků hodí až ve vyšším věku. Pár rad nabízí článek specialisty na cestovní medicínu Mudr. Rastislava Maďara 7 zdravotních důvodů, proč necestovat do exotických zemí s dítětem do 2 let věku. Zvažte všechna rizika, která v dané destinaci dítěti hrozí a zkuste se zamyslet, jestli není lepší počkat s návštěvou pár let. Spoustu osobních zkušeností rodičů cestovatelů najdete také v článku Cestování do exotiky s dětmi? Ano či ne?

A co když dítě teprve čekáte? I těhotenství se dá do jisté míry prožít na cestách. O tom, kolik stojí prohlídky u lékaře v zahraničí, co proplatí pojišťovna a jak dlouho se dá cestování v těhotenství vydržet, se dozvíte více v článku Těhotná po Asii. Je vůbec možné dlouhodobě cestovat a kolik to stojí?

Vyberte si ty nejlepší destinace, kde si to užijete vy i děti

Nebojíte-li se dlouhého letu, jako docela ideální destinace pro cestování s předškoláky i batoletem se jeví Nový Zéland. Více v článku Několik tipů a rad, jak se dá cestovat po Novém Zélandu s dětmi každého věku. Dětská hřiště jsou na Novém Zélandu v téměř v každé malé obci. Toalety jak veřejné, tak v restauracích často pamatují na přebalování dětí. V přírodě kromě místy nepříjemných muchniček a často ostrých slunečních paprsků nehrozí žádné výrazné nebezpečí. Kojení na veřejnosti je běžné a většina restaurací a kaváren má dětské jídelní židle. Na aktivity mají děti výrazné slevy a často lze pořídit rodinné vstupné.

Lucie Ernestová vyrazila se svými již školou povinnými syny do Indonésie a o své zkušenosti se dělí v článku S dětmi po Indonésii aneb proč vyrážet za hranice poznaného. Cílem výpravy bylo vytrhnout celou rodinu ze zrychleného životaběhu, vyladit rodinnou rozhozenost, načerpat inspiraci životní i kreativní a samozřejmě poznat další části této rozmanité země. Jak se jim to povedlo?

Další příjemnou destinací se jeví Thajsko. To pečlivě s dětmi procestovala zase Denisa Kvaltýnová a své zážitky zapracovala hned do dvou článků S dětmi po Thajsku I. díl a S dětmi po Thajsku II. díl. Přečtěte si oba!

Poměrně slušným lákadlem a obrovským zážitkem pro celou rodinu může být i cestování na jachtě. Plout po Karibiku na plachetnici je snem nejednoho cestovatele a dobrodruha. Teploučká a průzračná voda, spousta exotiky, pohodový životní styl a v neposlední řadě i pravidelný vítr předurčují tuto destinaci na pomyslný vrchol mezi milovníky tropického cestování. Možná vás překvapí, že všechno tohle si klidně můžete užít i s dětmi! Více v článku Jak poznat to nejhezčí z Karibiku na jachtě a s dětmi?.

A pokud bychom mohli doporučit jednu evropskou destinaci, tak by jí rozhodně bylo Švýcarsko!

Malý rekordman a podcast o cestování s dětmi po Evropě

Inspirací pro vaše dítě může být i malý Saša, který ve svých necelých dvou letech procestoval 27 evropských a asijských zemí. Vtipný článek o cestování jeho pohledem si rozhodně nenechte ujít! Nejprve ale můžete začít cestováním po Evropě a horách s dítětem v batohu. Inspirací Vám jistě bude novinářka Klára Kubíčková a podcast s ní.

Koho sledovat pro inspiraci k cestování s dětmi?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: