Z lyžáků rovnou na sjezdovku

Z lyžáků rovnou na sjezdovku

Probudit se v zasněžené pohádce. Sluníčko svítí a kolem vás se pnou kolem dokola horští velikáni. Co může být lepšího, než si užít pořádnou lyžovačku ve Francii. Rovnou z postele skočit do lyžáků a vydat se brázdit místní perfektně upravené svahy.

Užít si zimní dovolenou přímo na sjezdovce šetří čas, ale také přináší skvělou možnost užít si atmosféru horských středisek přímo na vlastní kůži. Bydlet blízko svahu vám taky zaručí svobodu a nevázanost kdykoliv během dne naskočit na lyže nebo si naopak odskočit chvilku odpočinout na ubytování. Což oceníte především při cestování s dětmi. 

Ideální podmínky pro trávení dovolené přímo na “sjezdovkách” nabízí francouzská střediska nacházející se v nadmořské výšce nad 1000 metrů. Nízká cena za vlastní apartmán, soukromí i velký výběr sjezdovek činí z francouzských lyžařských středisek oblíbenou cílovou destinaci zimních sportů právě pro rodiny s dětmi a malé skupiny.

Středisko Valmeinier

Malá savojská vesnička Valloire leží na úpatí průsmyku Galibier v severních Alpách, jejíž historie sahá až do XI. století. Tato tradiční vesnička, kde žije jen 1300 starousedlíků, je propojena s mezinárodním lyžařským střediskem. Najdete zde 150km sjezdovek všech obtížností, na kterých se dá lyžovat od začátku prosince do konce dubna. Náruživější lyžaři si můžou vyzkoušet i dvě sjezdovky uznané jako mezinárodní – jedna dlouhá 3810 m s převýšením 1000 m a jedna Super G trať dlouhá 2250 m s převýšením 650 m. 
V lednu se ve Valmeinier koná mezinárodní soutěž v sochařství ze sněhu a ledu, která trvá 3 dny a 3 noci. Dobrodruzi si mezi lyžováním mohou vyzkoušet i  paragliding nebo lezení po ledovci. Případně můžete vyrazit na běžky, střediskem vedou 4 běžecké tratě, z nichž nejdelší měří 10 km.

© Urban Sanden | Unsplash

Středisko Valfréjus

Další zajímavou lyžařskou oblastí je Valfréjus, malé letovisko skryté mezi zalesněnými svahy údolí Maurienne, nacházející se v Savojských Alpách nedaleko italských hranic. Díky poloze mimo centra turismu poskytuje příjemnou rodinnou atmosféru. Celé městečko má tvar podkovy, díky tomu je v podstatě celý den zalitý sluncem. 

Lanovkou ORELLE se dostanete do dalších 3 lyžařských středisek, které se v údolí Maurienne nacházejí. Valfréjus se může pochlubit 65 km sjezdovek hlavně modrými, které jsou vhodné pro začátečníky. Toto středisko je i rodištěm netradičního sportu – skwal (jedná se o sport slučující prvky lyžování a snowboardingu), který zde vyučuje bývalý mistr světa Christophe Gros.

Valmeinier © TravelTrex

Středisko Les Trois Vallée

Les Trois se skládá ze čtyř známých francouzských lyžařských středisek. Tím nejznámějším a současně nejvýše položeným střediskem v Evropě (ubytování ve 2300 m n. m.) je Val Thorens s nejvyšším vrcholem Aiguille de Péclet (3561 m. n. m.). Skvělé klimatické podmínky a okolní ledovce slibují parádní lyžovačku od konce listopadu až do poloviny května. Lyžařské středisko Trois Vallées neboli Tři údolí je nejrozsáhlejší a nejvyhledávanější lyžařskou oblastí nejen ve Francii, ale na celém světě.

Největším lákadlem pro všechny náruživé lyžaře je nejdelší sjezdovka La Saulire s délkou 7 km a převýšením 1430 metrů a nejtěžší sjezdová trať Couloir Emile Allais s převýšením 300 metrů.  Krásný výhled na celé údolí Val Thorsens vám poskytne  visutá kabinová lanovka s kapacitou až 150 osob vedoucí na Cime de Caron (3195 m n. m.). Odtud se Vám otevře jeden z nejhezčích výhledů na celé panorama Alp s dominantou masivu Mont Blanc.

Lanovkou se také dostanete do lázeňského městečka Brides-les-Bains. Kde jsou velkým lákadlem termální lázně o rozloze 2100 m2. Po celodenním lyžování tak můžete nechat odpočinout nejen duši, ale i tělu.

Zimní dovolenou v Itálii rezervuj na www.snowtrex.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: