Yangshuo (Jang-šuo)

Yangshuo (Jang-šuo)

Tato dříve malá vesnice se nachází v jižní Číně, v provincii Guangxi (Kuang-si), uprostřed krásné krajiny homolovitých kopečků. Díky své poloze je dnes rušným turistickým centrem, bohužel už příliš přizpůsobeným západním turistům.

Hlavním bodem programu všech návštěvníků Yangshua je plavba po řece Li klikatící se mezi vápencovými mogoty, jakoby vyrůstajícími přímo z vodní hladiny řeky. Alternativou nebo doplňkem lodního výletu je často také vyjížďka na kole (či elektromobilem) mezi homolovitými kopečky a rýžovišti obohacená o výstup na asi 380 m vysokou Měsíční horu, z které je nádherný výhled do okolní krajiny. Na řece lze také večer absolvovat ukázku tradičního lovu ryb za pomoci kormoránů.

Asi dvě až tři hodiny cesty od Yangshua se nachází oblast nazývaná Dračí hřbet. Získala toto jméno podle terasovitých rýžových políček vinoucích se na svazích kopců po jednotlivých terasách téměř až k jejich vrcholům. Mezi terasami je možno nalézt několik tradičních dřevěných stavení místních národnostních menšin Zhuang (Čuang) a Miao, které však začínají postupně pohlcovat daleko větší budovy určené pro turistický ruch, i když budované naštěstí stále alespoň vzdáleně v duchu místní architektury.

Zpracováno ve spolupráci s China Tours.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: