VYBAVENÍ NA CESTY: Průvodce Rough Guides z nakladatelství Jota jsou v naší redakci nejoblíbenější

VYBAVENÍ NA CESTY: Průvodce Rough Guides z nakladatelství Jota jsou v naší redakci nejoblíbenější

Často na promítáních či na webu zmiňujeme, že nejlepší je na cestách jít vždy svou cestou. Nehledat všechny cíle jen v cestovatelských bedekrech, ale zkusit si trošku zapátrat v zahraničních zdrojích, na google mapách či jen ve vlastní fantazii. Přesto je dobré na cestách mít vždy po ruce průvodce, který vám o navštíveném místě ledacos prozradí a umí poradit. Ať už se jedná o místní zvyky, tipy na restaurace nebo třeba dobře zpracovanou historii.

Na českém trhu je neskutečné množství knižních průvodců a jistě každý má spoustu plusů a mínusů. Každé nakladatelství navíc nabízí nejen jiné destinace, ale také jiné zpracování zaměřující se na různé věci. Některé preferují velké barevné kresby, jiné hustý a propracovaný text nebo naopak úžasné fotografie.

To, co preferujeme na cestách my v redakci, v posledních letech opakovaně nacházíme v průvodcích z řady Rough Guide, na něž už 15 let vlastní exkluzivní licenci skvělé české nakladatelství JOTA. Zabývá se totiž nejen průvodci, ale v jeho edičních plánech najdete i cestopisy pana Miroslava Stingla nebo legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda. Nechybí životopisy horolezců nebo knihy světových dobrodruhů, jako je Bear Grylls.

Ale proč právě průvodce Rough Guide

Průvodce britské řady Roug Guide jsou dlouhodobě nejlépe hodnocené turistické průvodce a v češtině jich do dnešní doby vyšlo více než 130 o různých zemích či regionech světa. A za nás se v nich jednoduše spojuje opravdu všechno, co pro základní plánování cesty budete potřebovat:

  • Přehlední informace o tom, kdy se do země ideálně vydat
  • Výčet highlitů, které prostě musíte stihnout
  • Přehledné základní informace od dopravy, přes ubytování, stravu nebo náklady
  • Skvělé mapy a přehledné členění jednotlivých oblastí s těmi nejkonkrétnějšími tipy
  • Nikdy nesklouzává jen k doporučování barů a hostelů, ale autorům jde hlavně o dokonalé poznání zvyků, památek či přírody. Díky tomu jsou také průvodce nadčasovější než jiné na trhu.
  • Nechybí nikdy podrobné tipy na sportovní aktivity či doporučení pro cestovatele s dětmi
  • Celobarevnost zaručí, že se v mapách budete skvěle orientovat
  • A v neposlední řad musíme zmínit i jeho odolnost vůči všem vlivům na cestách – vlhkosti, špatnému zacházení, písku, sněhu, slunci,…

Naše zkušenosti

„Měla jsem možnost cestovat s rozličnými knižními průvodci, ale v poslední době jsem si nejvíce oblíbila řadu Rough Guide. Za jejich největší výhodu považuji přehledné mapky, díky nimž se snadno zorientuje po příjezdu do neznámého města, a vyčerpávající popisy míst. Naposledy jsem měla jejich průvodce v Barmě a na Srí Lance a byla jsem nadmíru spokojená.

Kateřina Petríková, šéfredaktorka webu HedvabnaStezka.cz

„Průvodce Rough Guide na cestách používám a mám ze všech nejraději. Mají nejlépe propracované historické, přírodní a kulturní souvislosti, které si ráda ve volných chvílích čtu a získávám tak ucelený obrázek o zemi a její atmosféře.“

Petra Greifová, šéfredaktorka časopis Travel Life

„Na průvodcích se mi líbí, že už při plánování výletu mám všechny informace pěkně pohromadě. Na internetu je záplava informací, ve které se člověk  ztrácí,  zatímco v průvodci najdu to podstatné. Na místě pak vždycky ocením praktické mapky a insider tipy od autorů.“

Natálie Kohoutková, šéfredaktorka časopisu Svět Outdooru

Nakupujte průvodce Rough Guide na www.jota.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: