Voňavé hory – Xiangshan (Siang-šan)

Voňavé hory – Xiangshan (Siang-šan)

Areál parku Voňavých hor se nalézá na severozápadním předměstí Pekingu, nedaleko známého Letního paláce. Park je součástí rozsáhlejší přírodní lokality zvané Západní hory – Xishan (Si-šan).

Celá oblast Voňavých hor je oblíbeným víkendovým cílem turistů z Pekingu, jelikož se jedná o nejbližší skutečný les v okolí města.

Nejoblíbenějším místem Voňavých hor je vrcholek Pálení kadidla, odkud je za dobrého počasí (pokud je výhled bez mraků a smogu) možno v dáli přehlédnout téměř celý Peking. V areálu je mezi stromy rozeseto množství altánů, chrámů a pagod, z nichž nejznámější a nejpozoruhodnější je chrám Azurových obláčků, na jehož architektuře je patrný indický vliv. Chrám byl původně postaven r. 1366 a k jeho zajímavostem patří, že zde do r. 1925, než byla přesunuta do Nankingu, byla umístěna rakev Dr. Sunjatsena – zakladatele Čínské republiky v r. 1911.

Nejširší nabídku průvodců a map Číny (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí