Víte, jak cestovat zodpovědně? Přijďte o tom debatovat!

Víte, jak cestovat zodpovědně? Přijďte o tom debatovat!

Chystáte se do Barmy, na Kubu nebo do Jihoafrické republiky? A umíte cestovat zodpovědně? A co vlastně obnáší zodpovědné cestování? Přijďte debatovat o tom, jak se zachovat k žebrajícím dětem, kde se ubytovat, co nakupovat a u koho,  jak eticky fotit místní, nepodporovat nedemokratické režimy a vůbec stereotypním vnímání rozvojových zemí. Na zajímavou dikusi vás zve www.rozvojovka.cz. Zúčastnit se jí můžete 18. prosince v 19:00 v Galerii Langhans v Praze.

A na koho se můžete těšit?

Debaty se zůčastní fotografka Jarmila Štuková, která po dokončení DAMU spolupracovala s respektovanými reportéry na dokumentech pro Českou televizi, působila jako reportérka v Lidových novinách, jako agenturní fotografka a nyní je fotografkou a reportérkou na volné noze. Mezi vrcholy její práce patří mimo jiné reportáž o problematice AIDS v jižní Indii nebo o sirotcích žijících v kanálech ukrajinské Oděsy. Za fotografie dělníků z etiopského kráteru El Sod získala v roce 2009 čestné uznání v soutěži Czech Press Photo v kategorii každodenní život. V roce 2010 vyhrála Czech Press Photo v kategorii reportáž za snímky z Haiti a jako jediná žena v historii soutěže získala také cenu diváků.

Dalším hostem bude ředitelka Barmského centra Sabe Amthor Soe. Barmské centrum mimo jiné vydalo příručku Cestovat do Barmy: ano či ne? Jeho celkovým posláním je přispět k demokratizaci Barmy, dodržování lidských práv a zlepšení situace lidí v Barmě a v exilu.

A když nestihnete diskusi, myslete při svých cestách na to, že turismus sice pomáhá rozvoji chudých zemí, stejně tak ale může páchat víc škody než užitku!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: