VIDEO: Zpomalené záběry z indického svátku barev Holi

VIDEO: Zpomalené záběry z indického svátku barev Holi

Hinduistický svátek Holi připadá vždy na konec zimy, tedy na březen. Je znám jako svátek barev a lásky, ale oslavuje zejména příchod jara. Dnes už jej slaví i jiné asijské náboženské komunity a přenesl se i do zcela vzdálených koutů světa. V tom pravém duchu ho ale najdete v Indii, Nepálu a dalších silně hinduistických oblastech.

Ten letošní svátek připadal na 17. března. Veškeré dění začíná vždy už v předvečer, kdy se lidé shromažďují a společně tančí a zpívají. Největší veselí ale nastává druhý den ráno, kdy se celá města promění v barevnou spoušť. Lidé se honí po ulicích a navzájem na sebe útočí obarvenou vodou či práškovými barvami. V tuto chvíli se nedělají rozdíly, ať jste cizinec nebo místní, boháč nebo chudý, dítě nebo babička, určitě se i vaše oblečení promění pod záplavou barev. Mimoto se lidé samozřejmě scházejí, navštěvují rodinu a společně hodují.

Z letošního svátku už se na internetu objevilo několik krásných videí. My vám přinášíme ale ještě jedno starší, které ukazuje naprosto jedinečnou atmosféru v dokonale provedených zpomalených záběrech. Jestli vás nadchne, tak se do nějaké hinduistické země vydejte třeba na příští svátek. Měl by připadnout na6. března 2015, a pak na23. března 2016.

Holi from Variable on Vimeo.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: