VIDEO: Španělská Andalusie v živém povídání

VIDEO: Španělská Andalusie v živém povídání

Starobylá i moderní architektura, originální barevný karneval a podivuhodné rozmary přírody. To vše okouzlí návštěvníky kraje, kde se mísily kultury a náboženství po celá staletí, a kde lze stále slyšet staré písně v zapomenutých dialektech.

Andalusií nás provede Zuzana Churanová v rámci výstavního cyklu ŠPANĚLSKO – JEDNA ZEMĚ, ČTYŘI SVĚTY.

Když se řekne Sevilla, člověka napadnou hned dvě otázky. Jak je možné, že tak hluboko do vnitrozemí zajížděly lodě se zámořským zbožím? A jak v blízkosti největší katedrály Španělska může stát něco, co se nápadně podobá houbě? Metropol Parasol od architekta Jürgena Mayera tak opravdu vypadá. Vysvětlení je jednoduché: v prvním případě to bylo hledání bezpečného přístavu, v druhém pak hledání stínu před spalujícím horkem. Zdroj Turespańa.
Když se řekne Sevilla, člověka napadnou hned dvě otázky. Jak je možné, že tak hluboko do vnitrozemí zajížděly lodě se zámořským zbožím? A jak v blízkosti největší katedrály Španělska může stát něco, co se nápadně podobá houbě? Metropol Parasol od architekta Jürgena Mayera tak opravdu vypadá. Vysvětlení je jednoduché: v prvním případě to bylo hledání bezpečného přístavu, v druhém pak hledání stínu před spalujícím horkem. Zdroj: Turespańa.
Torcal de Antequera je ráj pro geology, botaniky i walkery, a naprosto neuvěřitelný rozmar přírody. Postupná eroze vápence zde vytvořila bizarní útvary podobající se šroubkům, vztyčeným prstům, na sebe naskládaným pokličkám či zvířecím hlavám. Připravte se na časté mlhy a nečekaně nízké teploty, které vás mohou zaskočit, když sem přijedete z přímořské Málagy. Zdroj Andalucía Tourist Board.
Torcal de Antequera je ráj pro geology, botaniky i walkery, a naprosto neuvěřitelný rozmar přírody. Postupná eroze vápence zde vytvořila bizarní útvary podobající se šroubkům, vztyčeným prstům, na sebe naskládaným pokličkám či zvířecím hlavám. Připravte se na časté mlhy a nečekaně nízké teploty, které vás mohou zaskočit, když sem přijedete z přímořské Málagy. Zdroj: Andalucía Tourist Board.
Poušť Tabernas ve východní andaluské provincii Almería je jediná skutečná poušť v Evropě. Nemusíte jezdit do Nebrasky, abyste na vlastní oči viděli, co je to badlands. Úchvatná krajina, ve které je snadné se ztratit, lákala filmové tvůrce k natáčení westernů, a proto se kraji přezdívalo evropský Hollywood.zdroj Andalucía Tourist Board.
Poušť Tabernas ve východní andaluské provincii Almería je jediná skutečná poušť v Evropě. Nemusíte jezdit do Nebrasky, abyste na vlastní oči viděli, co je to badlands. Úchvatná krajina, ve které je snadné se ztratit, lákala filmové tvůrce k natáčení westernů, a proto se kraji přezdívalo evropský Hollywood. Zdroj: Andalucía Tourist Board.
Labyrint uliček a zákoutí, květinami ověšené dvorečky, sochy slavných toreadorů, římský most, největší a nejslavnější evropská mešita propojená s opulencí barokní katedrály. To je Córdoba. A nad tím vším se vznáší židovské žalmy. Zdroj Andalucía Tourist Board
Labyrint uliček a zákoutí, květinami ověšené dvorečky, sochy slavných toreadorů, římský most, největší a nejslavnější evropská mešita propojená s opulencí barokní katedrály. To je Córdoba. A nad tím vším se vznáší židovské žalmy. Zdroj: Andalucía Tourist Board.
Labyrint uliček a zákoutí, květinami ověšené dvorečky, sochy slavných toreadorů, římský most, největší a nejslavnější evropská mešita propojená s opulencí barokní katedrály. To je Córdoba. A nad tím vším se vznáší židovské žalmy. Jiří Kalát
Labyrint uliček a zákoutí, květinami ověšené dvorečky, sochy slavných toreadorů, římský most, největší a nejslavnější evropská mešita propojená s opulencí barokní katedrály. To je Córdoba. A nad tím vším se vznáší židovské žalmy. Zdroj: Jiří Kalát.

Článek vyšel ve spolupráci španělskou centrálou cestovního ruchu Turespaña. Více informací naleznete na www.spain.info.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí