VIDEO: Nahlédněte do života nepočetné surfařské komunity na Kubě prostřednictvím filmu Surf Cuba na letošní Expediční kameře

VIDEO: Nahlédněte do života nepočetné surfařské komunity na Kubě prostřednictvím filmu Surf Cuba na letošní Expediční kameře

Celý náš redakční a festivalový tým se už od podzimu pečlivě věnuje výběru nejlepších cestovatelských, expedičních a taky trochu etnografických filmů pro letošní Expediční kameru. Navštivte prostřednictvím filmu Surf Cuba tento exotický ostrov a nahlédněte do života místní nepočetné surfařské komunity.

Komunistický režim svobodu obyvatel Kuby z velké míry potlačuje. Navzdory tomu jsou Kubánci z těch lidí, kteří umí najít v životě štěstí i tam, kde není. Kubánci vynikají v baseballu, fotbalu, anebo v boxu. Poloha a podnebí země jsou ideální pro surfování, pobřeží Kuby je dlouhé skoro 3 000 km. Jenže v celé zemi není jediný surfařský obchod, takže z 11 miliónů obyvatel se tomuhle sportu věnuje 150 surfařů, pro které je každá vlna je pro nejen adrenalin, ale také špetka osobního odboje.

Surf Cuba Trailer from The Locals Project on Vimeo.

Film kanadského scénáristy, dramaturga a režiséra Jacoba Ostera už od studií netěšil způsob, jakým se točí dnešní outdoorové filmy. Zachytit největší vlnu, nejprudší svah, nejextrémnější sjezd a absence příběhu. Proto se s kamarádem Scottem Proctorem rozhodli shánět si partnery a natáčet filmy sami. Uvědomili si, že aby vytvořili něco doopravdy jiného, než je běžné, musí natáčet ne o sobě, ale o místních. Založili agenturu The Local Projects, se kterou se věnují především natáčení o neobjevených sportovních talentech, které se tak pokouší zviditelnit.

Nenechte si tento film ujít na festivalu Expediční kamera v kině AERO 18. 3. 2020. Vstupenky nakupujte na našem eshopu.

Kromě filmu Surf Kuba se na letošní Expediční kameře můžete těšit třeba na sjezd divoké řeky Sary Jaz v hlubokém údolí pohoří Tian Shan nebo nahlédnutí do duší sportovců, kteří během závodu B7 zvládli překonat nejen celý beskydský hřeben, ale především sami sebe. Ještě než se rozprchnete vstříc vlastnímu dobrodružství, vychutnejte si s námi napínavé zážitky na plátně i vašeho kina! Seznam měst naleznete ZDE.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: