VIDEO: Film V kůži vlka po stopách Džingischána II. na festivalu Expediční kamera

VIDEO: Film V kůži vlka po stopách Džingischána II. na festivalu Expediční kamera

  Právě nyní probíhá další ročník  filmového festivalu Expediční kamera 2013 a mimo jiné mezi filmy najdete i druhý díl loňského nejúspěšnějšího snímku o putování na koňském hřbetu z Mongolska přes střední Asii až do Evropy.

Tvůrcem filmu je australský dobrodruh Tim Cope, který se sám vydává na onu netradiční cestu. Překonává stepi, pouště i hory a jde stejnou cestou jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob, Džingischána. Podle toho také název snímu V kůži vlka po stopách Džingischána.

Dodnes je krajina, kterou putuje, nádherná a obývají ji drsní, ale často také velmi pohostinní lidé. Mnozí z nich žijí stále kočovným způsobem života, kdy jsou jim koně a velbloudi nezbytným pomocníkem pro přežití.

Film byl oceněn na řadě zahraničních festivalů. První část získala cenu diváka také na Expediční kameře 2012. V druhém dílu se diváci podívají na pokračování cesty z Kazachstánu dále na západ.

Nechte se na třičtvrtě hodinový snímek nalákat krátkým, ale vydařeným trailerem:

Filmový festival Expediční kamera 2013 probíhá v průběhu února a března ve více než 150 městech České republiky. Přesná data a místa najdete na stránkách festIvalu. Kromě snímku V kůži vlka po stopách Džingischána najdete i mnoho dalších skvělých filmů.

Zkušenosti čtenářů

Martin

REŠPEKT !

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: