VIASAT NATURE: Divoký Západ s Rayem Mearsem

VIASAT NATURE: Divoký Západ s Rayem Mearsem

Připojte se k mezinárodně uznávanému přeživšímu odborníkovi Ray Mearsovi a poznejte úctu vzbuzující krajinu Severní Ameriky, která psala příběh Divokého západu.

Jaký vliv měla horská pásma, Velké planiny a pouště na první průkopníky, kteří se posouvali směrem na západ? Ray se vydá napříč každou krajinou, aby zjistil, jak mimořádně topografie, extrémní počasí, divoká zvířata a ekologie napomohly obojímu: jak příležitosti, tak i dokonce ještě větším výzvám pro původní obyvatele Ameriky – muže, kteří žili v horách, obchodníky s kožešinami, výrobce vozů, osadníky, zlatokopy, dřevorubce, kovboje a muže zákona z Divokého západu.

V první epizodě tohoto třídílného seriálu se Ray Mears podívá na to, jak tři americká pohoří Appalačské, Skalnaté hory a Sierra Nevada, formovala posun prvních průkopníků směrem na západ. Pak se příběh přesune na Velké planiny – na půl milionu čtverečních kilometrů porostlých jen travinami, kde započala výprava některých z nejdramatičtějších příběhů Divokého západu – prérijních indiánů, výrobců vagónů, osadníků a honáků dobytka. A konečně v posledním díle se Ray pokusí odhalit, jaký vliv mělo pět amerických velkých pouští na pokrok prvních přistěhovalců. Jak jejich nehostinnost a bohatá geologie utvářely příběhy úspěšného lovu a bezpráví na Divokém západě a jak se staly místem posledních válek mezi americkou armádou a indiánskými kmeny Apačů.

Nenechte si ujít tento skutečně unikátní seriál! V červnové pondělky vždy v 18:20 na Viasat Nature!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: