VespaExpedition můžete podpořit na HitHit

VespaExpedition můžete podpořit na HitHit

VespaExpedition šílený nápad dvou kamarádů dojet na Vespě a Tuk Tuku z Asie až do Čech. Aby toho nebylo málo, tak cestou budou ještě fungovat jako taxík a vozit místní lidi po kontinentě.

Projekt VespaExpedition je cestovatelská akce která si dala za cíl dojet z Asie do Čech na skútru Vespa a TukTuku (běžný asijský taxík, tříkolka), zakoupených z druhé ruky. TukTuk bude zároveň sloužit částečně jako taxík pro místní lidi.

Na oplátku za svezení budou porůznu pořizovány portréty pasažérů a případně jejich práce, domovů, jednoduše všeho zajímavého co se díky tomu nabídne. Po ukončení cesty budou ty nejlepší fotografie uspořádány do elektronické knihy a ta bude zveřejněna na internetu. Celá expedice by měla trvat zhruba 5 měsíců a celkem by mělo být najeto asi 15000 km.

Když cesta je cíl

Co je cílem expedice? Jak říkají autoři: Náš cíl je nebrat se úplně vážně. Všichni cestovatelé většinou pěstují image větrem ošlehaných drsňáků, zažívajících ta největší dobrodružství světa. Byli bysme rádi, kdyby to u nás neplatilo (i když sem tam se samozřejmě drsně zatváříme). Máme rádi legraci a když se nám tuhle akci podaří rozjet, tak se budeme snažit, aby tam nějaká byla. Takže naším cílem je spíše pobavení přihlížejících a taky trocha toho dobrodružství.

Expedice bude začínat tím, že dvojice nejprve odletí do Bangkoku a tam bude shánět ojetá svoje vozítka. Plán je takový, že pomocí kontaktů na místě, ještě před odletem zajistíme pár tipů na inzerát a po příletu začne shánění naživo.

I vy můžete pomoci

Tato expedice se v tuto chvíli pokouší získat finanční podporu na crowdfundingovém serveru HitHit. Jako odměnu za Vaši podporu získáte, již za příspěvek 100 Kč, výše zmiňovanou e-knihu. A nejen to. Podívejte se také na jejich projekt a pomozte jim uskutečnit jejich sen. Podpořit je můžete zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: