Vernisáž výstavy Příběh cestovatele

Vernisáž výstavy Příběh cestovatele

Ve čtvrtek 23. září 2010 se za účasti novinářů z cestovatelských médií, autorů fotografií a veřejnosti uskutečnilo v Náprstkově muzeu v Praze slavnostní otevření výstavy, kterou připravil portál HedvabnaStezka.cz.

Po slavnostním otevření a přípitku představili přítomní autoři své fotografie a povyprávěli o příběhu trochu více, než se vejde do štítku pod fotkou. Téměř hodinu si hosté prohlíželi i „pročítali“ fotky a následně jsme se všichni odebrali do blízkého Kardamon Klubu k příjemnému posezení.

Mezi hosty byl i šéfredaktor časopisu Lidé a Hory, Dan Polman. Ráda bych zde citovala z jeho článku: „Velmi mile mě překvapila. Výstav fotografií jsem už viděl mnoho a čekal jsem, že to bude zase jedna z nich… Ale nebyla. Kouzlo této výstavy spočívá v tom, že každá fotka je od jiného autora. Dole pod fotkou se potom dočtete o dané lokalitě, člověku, zvířeti, a vůbec situaci při fotografování. Dozvíte se taky mnoho zajímavého o autorovi. Takže – co fotka, to hned dva zajímavé příběhy. Výstava je skutečně pestrá a to nejen díky barvám na velkoformátových fotografiích.“ (viz Tip: Výstava fotografií Příběh cestovatele, lideahory.cz)

Vernisáž výstavy

Náprstkovo muzeum – přestavení autorů fotografií, moderuje Petra Greifová

Vernisáž výstavy

Hynek Adámek představuje svoji fotku z Antarktidy

Vernisáž výstavy

Čtenáři si prohlížejí fotky (veškeré fotografie Topí Pigula, šéfredaktor časopisu Travel Focus).

Vernisáž výstavy

HedvabnouStezku.cz založili cestovatelé pro cestovatele, o velkých horách píšeme na Velehory.cz. Své zážitky cest můžete sdílet s přáteli také v Klubech cestovatelů. Nejlepší outdoorové filmy pak uvidíte na festivalu Expediční kamera možná i ve vašem městě. Nejširší výběr map a knih najdete v našem eshopu. Z příjmů z těchto aktivit podporujeme Expediční fond – i vy můžete přihlásit svůj projekt.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: