Veletrh ISPO představil outdoorové novinky pro aktivní cestovatele

Veletrh ISPO představil outdoorové novinky pro aktivní cestovatele

Mezinárodní veletrh sportovního zboží ISPO, který proběhl 5. – 8. 2. 2015 v Mnichově, představil také několik novinek pro sportovní cestovatele. Pojďme se na ně podívat.

Začněme u oblečení. Pokud chcete šetřit místo a váhu vašich batohů, zabalte si jen pár ponožek, triček a vestu z ovčí vlny. Můžete vrstvit různé střihy, různou gramáž podle toho, zda jste zrovna na ranním trhu v jižní Indii nebo na treku v mrazivém Nepálu. Firma Smartwool, jejichž výrobky distribuuje u nás Outdoor Concept a lze je zakoupit třeba v Rock Pointu, představila novou kolekci pro zimu 2015 – především vestičku Corbet 120, která využívá kombinace teplého podkladu z ovčí vlny Merino s nylonovým vrškem zabraňujícím větru, a klasická trika NTS Mid 250 s pěknými asymetrickými designy. Nemačkají se, nezapáchají, dají se prát v pračce.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Z funkčního oblečení bych ráda zmínila rychleschnoucí nemačkavé cestovatelské kalhoty Hannah Turner s praktickými kapsami na zip. Poprvé ve střihu Hannah a v zateplené variantě. K tomu si můžete vzít další novinku Hannahu – zateplené tričko Cottonet. Přestože se jedná o syntetiku, nahrazuje svojí příjemností a pohodlností bavlněná trička.

Warmpeace sleduje velmi pokrokovou cestu biologicky odbouratelných materiálů. Nově byla představena košile vyrobená z vlákna kapoku. Pokud taková košile doslouží, jednoduše se v zemi rozloží a nezatěžuje tak přírodu.

Za zmínku stojí také nový směr firmy Buff, známé svými typickými cestovatelskými a outdoorovými šátky. Letos představili novou kolekci čepic a šál pro zimní putování – mezi materiály je vlna merino nebo mikrovlákno.

Americký výrobce batohů a zavazadel Osprey, který loni oslavil 40leté výročí svého vzniku, si pro tento podzim připravil novinky spíše v kolekci daypacků, jako jsou různé malé tašky přes rameno, toaletní taštičky a peněženky. Úplnou novinkou je lehký plně voděodolný 90g batůžek Ultralight Stuff Pack, který si můžete přibalit s sebou do tašky, kufru, kabelky, či jen do kapsy, a je tak ideální volbou pro malé výlety spíše po městě nebo rychlé nákupy. Z velkých cestovních tašek na kolečkách lehce inovoval pouze modely Shuttle, Ozone a hybridní Ozone Convertible, kterou je možno použít i jako batoh. Je třeba zmínit, že Osprey obdržel v tomto roce ISPO Awards za nejvíce kreativní a inovativní projekt se svou aplikací Osprey PackSizer, která na základě analýzy vaší postavy doporučí batoh, který Vám padneš přímo na záda. Jak tato aplikace funguje se dočtete zde.

Pro cestovatele, kteří rádi podnikají horské treky

Pokud plánujete nějaký opravdu náročný trek během vašich cest, pak potřebujete teplou, ale skladnou bundu. Ideální se jeví bunda Gaton od Hannahu, která váží jen 350 gramů a dá se složit do maličkého klubíčka. Nylonový povrch, plněno dutým vláknem Duratherm. Před příští zimou najdete bundu v prodejnách Hannah.

Keen představil sérii European Made, která se bude vyrábět výhradě v Rumunsku. V sezóně 2015/16 půjde o trekové boty Durand WP (Low/Mid verze), zimní Durand Polar a celokožené Liberty Ridge – vše v dámském a pánském provedení. Jejich polyuretanová podrážka byla testována na 1 milionu kroků a zmenšila se o pouhá 3% oproti klasické podrážce. Pěkné a spolehlivé boty na cestování i náročné treky můžete koupit v prodejnách KEEN Concept Store, partnerských prodejnách Rock Point a Hannah.

Lehké a funkční

SEA TO SUMMIT přišel s dvěma novinkami pro život mimo civilizaci. Oblíbené skládací silikonové hrnce XPOT jsou nově opatřeny hliníkovým dnem a dají se použít na vařiči. Veškeré nádobí složíte do tenounkého kroužku. Druhou vychytávkou jsou nafukovací karimatky, které se nafukují z obou stran. Pokud by se tedy stala nějaká nehoda, karimatka se vám nevyfoukne celá. Kromě toho nabízí výborný komfort díky speciálně propojeným bublinám, které neumožňují, aby se vzduch uvnitř přeléval. Výrobky SEA TO SUMMIT najdete v prodejnách Warmpeace.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: