V Kině Světozor se opět odehraje Festival bollywoodského filmu

V Kině Světozor se opět odehraje Festival bollywoodského filmu

Filmová studia v Indii během 100 let své existence vyrobila nespočet filmů. Festival bollywoodského filmu se snaží přinášet pořádnou porci těchto filmů svým fanouškům do Prahy! A každým rokem se jen potvrzuje, že indická kinematografie má stále co nabídnout.

Letos organizátoři festivalu opět připravili co nejpestřejší masalu toho nejlepšího, co nabízí indické distribuční firmy. Díky nim procestujete nádhernou, ale i náročnou a složitou Indii křížem krážem. S romantickým filmem Barfi! navštívíte Darjeeling, později se podíváte do oblíbené Goa se snímkem Go Goa Gone, milovníci hor nakouknou do Himalájí se snímkem Yeh Jawaani Hai Deewani či do Kašmíru s akčním drama Mission Kashmir. Porci opravdové exotiky obstará dobrodružný thriller Table No 21 odehrávající se na Fiji. Samozřejmě budete moci ochutnat indickou kuchyni, zanakupovat si na jarmarku, vyhrát hodnotnou cenu ze Sanu Babu, zapařit na taneční party a ještě mnoho dalšího.

Dokumentární pásmo zastupuje například Much Ado About Knotting, dokument o seznamovacích agenturách v současné době, kdy v Indii vzhledem k mnoha kritériím není tak jednoduché najít toho pravého partnera pro manželství.

Festival se koná od 10. do 13. října v kině Světozor. Přesný program najdete na www.bollywood.cz.

O specifické atmosféře indických filmů vám napoví dvě následující videa. První je trailer k filmu Go Goa Gone a druhý je ukázkou písničky z filu Barfi!:

https://www.youtube.com/watch?v=KzcWW8AndZU

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: