V Himálaji chtějí českou pomoc – pojeď tam jako dobrovolník

V Himálaji chtějí českou pomoc – pojeď tam jako dobrovolník

Neziskovka Himálajský patron (dříve Brontosauři v Himálajích) začíná podporovat dvě nové školy v Himálaji. Jako první možnost podpory zde mohou zájemci jet pomáhat jako dobrovolníci. K této příležitosti vydává neziskovka video, které zachycuje, jak si v dalších vesnicích představují, že jim Češi zlepší život. Budou zlaté české ručičky vypadat stejně jako ruce jejich zlatého Buddhy u nich na vesnici?

Himálajský patron (dříve Brontosauři v Himálajích) 15 let podporují školu ve vesnici Mulbekh (Ladakh, Indie). Pomoc dělala radost u nás i v Himálaji a neziskovka ji chceš šířit dále. Vybrané jsou dvě nové školy – jedna v údolí Spiti v Indii a druhá v údolí Mustang v Nepálu. Jako první možnost podpory je možné jet tam pomáhat jako dobrovolník. Pokud se testovací spolupráce s novými školami podaří, dostanou nabídku stejně komplexní podpory jako má škola v Mulbekhu. Bude úžasné, pokud ostatní školy budou mít solárně vytápěné budovy, pestrou výuku a vzdělání dostupné pro všechny.

Neziskovka se snaží získat dobrovolníky pomocí propagačního videa. Přihlášení zájemci nastoupí půlroční přípravu a v létě odjedou pomáhat do Himálaje. Skupinu bude reprezentovat influencerka působící v oboru českého školství Štěpánka The Učitelka. Ta navštíví všechny tři himálajské školy a bude porovnávat jednak školy navzájem a stejně tak i himálajské a české školství. Protože Štěpánka pomáhala jako dobrovolník ve škole v Mulbekhu již v roce 2012 porovná také jak se škola změnila za 12 let české podpory. 

Velkou změnu pro českou neziskovku budou propagovat i další mediálně známí lidi. Společně s Vavřincem Hradilkem bude veřejnost moct absolvovat Kajakářskou Výzvu. Skupina dobrodruhů zkusí na kajaku zdolat obrovské peřeje na řece Indus a získat tím dary, které podpoří velkou změnu u neziskovky. Cestu do Himálaje také přislíbila Lucka Výborná od které očekáváme, že se přidá na některou z devíti benefičních cest, které neziskovka Himálajký patron v létě nabízí na podporu školství v Himálaji. Do Himálaje je možné jet například Kurz buddhismu, Kurz Tibetské medicíny nebo třeba jako fotograf, kameraman, překladatel a další.

Nejširší nabídku průvodců a map Indie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Organizace Himálajský patron podporují rozvoj školy Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh od roku 2008. Od té doby se zvýšil počet dětí z 80 na 250, studenti se stali nejlepšími z celého okresu a na investice jsme získali 14 mil. Kč včetně darů od Dalajlámy. Každý ve vesnici vás pozdraví Ahoj, na požádání zazpívá To ta Heľpa, popřípadě vás seznámí s místním klukem, kterému všichni říkají Jarda Jágr a který má doma dres podepsaný od skutečného Jágra s věnováním pro Lobsanga. 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: