Únesené Češky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová byly propuštěny a už jsou zpět v ČR

Únesené Češky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová byly propuštěny a už jsou zpět v ČR

Unesené Češky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová jsou na svobodě. Díky vyjednávaní turecké charitativní organizace IHH se podařilo dosáhnout propuštění dvojice, která byla unesena v Balúčistánu na pozemní cestě do Indie mezi Taftanem a Kvétou 14. března 2013.

Dle dostupných informací jsou obě v pořádku a již na území České republiky.

Zkušenosti čtenářů

Honzin

je to tak, jen blázen nebo sluníčkách by věřil tomu, že se muslimové vyděrači sešli u čaje s muslimy šmelináři a shodli se na tom, že je čas poslat holky domů. A další blb bude klidně věřit tomu, že si to rodiče holek s turky vyjednali sami a české tajné složky se o propuštění dozvěděly z rádia. Je dobře, že jsou holky doma, ale o to víc se musí te´d mít evropa na pozoru, muslimští fanatici jsou zase o dost bohatší

Nubius
Honzin:

Holky jsou doma, myslím, že za svoje rozhodnutí projíždět politicky nestabilní oblastní zaplatili vysokou cenu, těžko si může někdo z nás předsavit co asi zažily.

Přesto se český Pepík odkojený dovolenou v Egyptě dovolává doplacení zdravotního pojištění(ano těchto expertů je na diskuzích poměrně dost), je zarmoucen a znechucen tím, že mohlo být vyplaceno jakési výkupné o kterém zatím nebyla ani řeč, ale co naplat, z tepla domova, s pívem v ruce a pokud se nejedná o někoho blízkého se to kecá o podpoře teroristů atd. velmi hezky. Těchto expertů je na diskuzích taky požehnaně. Byl bych opravdu zvědavý, pokud by se člen jejich rodiny dostal do podobné situace, zda-li by ho v rámci svých „hodnot“ nechali radši hnít někde v zajetí protože oni přece nebudou podporovat teroristy, nebo by udělali všechno proto aby je dostali ven.
Další sorta expertů(dokonce některý diskutér napsal, že zásadně cestuje pouze do zemí se stejným kulturním základem, načež z něj vylezlo, že byl nejdál v Itálii a že nechápe lidi co hazardují cestami do kulturně odlišných zemí) bude holky odsuzovat jako pošahané sluníčkářky atd.
No našlo by se toho hodně.

Ten primitivismus se dnes v téhle společnosti až nebezpečně rozmáhá. Holky jsou doma to je hlavní, za svoji chybu pokud se nějaké dopustily tvrdě zaplatily.
Tečka.

Milan

Tak a teď už toho mám docela dost. Proč každej primitiv vidláckej má potřebu se vyjadřovat k něčemu, čemu absolutně nerozumí a to ještě v nadřazeným smyslu, jako by on byl naprosto dokonalej? Chápu ještě lůzu z Novinek a Idnesu, který buď nikdy nikde nebyli, anebo jedou max. na Vánoční trhy do Vídně na Slevomatu, ale na Hedvabnou stezku chodí lidi milující cestování, kteří si rádi rozšiřují obzory a to nad úroveň kvality autobusového zájezdu do Bibione. Vím, že zakázat přístup anonymům nemůžeme, ale prostě už mám dost těhle primitivů. Dvě první věty na sebe vůbec nenavazujou, jenom jsi chtěl použít slovo emanciopavný v negativně ironickým tónu, protože ve vesnický čtyřce se tomu tvý kumpání po desátým pivu zasmějou. A ten závěr, že pravda je, že je dobře, že se děvčata vrátili v pořádku domů? To jako tenhle článek nahoře o jejich osvobození je podle tebe vlastně negativní, který ti zkazil den a lze na tom najít bohužel jenom malé pozitivum, a to, že byly zachráněny lidské životy?
Doporučuji návštěvy serverů pro nácky a hlavně psychiatra, tady na tebe není nikdo zvědavej!

blanka
Milan:

fanoušci HS téměř vždy zesměšňují cestovatele, kteří dávají přednost tzv. hromadné turistice, která je organizována mimo jiné i s ohledem na bezpečnost cestovatelů. Argumentují všichni stejně a neustále melou něco o novinkách, pivu a bibione. Takovou směšnou argumentaci považuji rovnou argumentaci protistrany. Holky posloužily jako zboží, se kterým muslimští radikálové normálně obchodují a pravdou taky je, že o unesené turistky v Itálii nebo Polsku jsme se zatím starat nemuseli. Takže si trošku poopravte svoje černobílé vidění

JanCha
blanka:

A co je to to Bibione? :-)))

Vlaďka

Tahle zpráva o propuštění holek mi udělala velikou radost!!! Je to skvělý, že se ve zdraví (ač pravděpodobně poznamenaném) vrátily. Lepší závěr to mít nemohlo.
Ať za jejich osvobozením je kdokoliv, na radost a emoční sílu zprávy to nemá vliv.
Únosy civilistů nejsou a nikdy nebudou něco, co si člověk může stoprocentně vyčlenit ze svého cestovního plánu. Je to hra osudu- být ve špatnou chvíli na špatném místě.. Pravděpodobnost, že informovaný cestovatel skončí v rukou teroristů je obdobná jako srážka autem na ulici.

Mission
Vlaďka:

A proč tam jely? Kam jely? Do Indie, kde v té době bylo na denním pořádku hromadné znásilňování studentek a turistek, kde indičtí zoufalci znásilňovali i padesátileté Dánky. Šlo cestovatelkám jako studovaným psycholožkám o bližší poznávání tohoto sociálně patologického fenoménu? Ono to vypadá, že asi ano. Nejasno bylo od začátku o cíli jejich cesty. Tak na 95% musely počítat s komplikacemi. Pokud by se poradily před cestou s odborníky, ti by jim cestu určitě nedoporučili. Ale těm dvěma blbkám muselo o něco jít už od počátku. A mají co chtěly. Pokud bylo zaplaceno výkupné, český daňový poplatník to za ně zatáhne. Znásilnění a znásilňování si v zajetí jistě užily do sitosti, tak mají studijní materiál. Ono je toho ještě hodně, co nevíme. Není vyloučeno, že v zajetí porodily po tom, kdy byly provdány. Je nejspíš otázkou času, kdy se v ČR objeví jejich pákistánští nebo afghánští manželé. Pokud už tady s nějakou uprchlickou vlnou nejsou.

Na co jmeno

1. do Egypta a z cestovkama nikdy nejezdim.
2. pivu nepiju
3. doma u nas neziju jsem ve svete furt.
4. mam velkou radost ze se holky vratily.

Tak co na to pravite ogari, do ktere skatulky me zaradite ? Pac i tak mi vadi, ze se zaplatilo vykupne/poskytla nejaka nekala sluzba za jejich propusteni, jinak by se ven nikdy nedostaly. To byl ucel unosu, vzhledem k tomu ze jako sex. pracovnice si je tam nenechali. To neni zast co rikam, to je znalost problematiky a sveta. Jen naiva veri necemu jinymu. Chapu ze se nedalo nic jinyho delat, jinak tam zustaly navzdy jakmile by ztratily trzni cenu. Ale se.e me, ze nekdo jiny odskace co neprimo zavinily. Necitim vuci nim ale zast, protoze toto rozhodne neplanovaly.
Co ale nechapu je ze kdyz chce nekdo jet do zemi jako Pakistan necte jiny tisk nez cesky. Protoze kdyby to delal, tak by v te dobe moc dobre vedel, jak zoufale se Pakistan zhorsil a taky ze mnoho zapadnich ambasad nabadalo sve obcany aby tam nejezdili. Navic bouchajici bomby snad kazdy druhy den, i kdyby jen na trhu pro domaci, jak to v te dobe bylo, tak to teda pardon ale do toho leze jen zoufalec nebo totalni dobrodruh.

Ja jim nic nevycitam, ale dalsi by meli vzit vic rozumu do hrsti. Cestovani je o poznavani ne o tom ze se nekde necham zbytecne unest/zabit.

Ty kecy o lidech co sedi doma s pivem a mudruji jsou vazne trapny, uz se na to vyse.te. Smirte se s tim, ze cast cestovatelu ma na tyto veci jiny nazor. Z vlastni zkusenosti vim, ze takovi se dostanou nakonec nejdal a preziji vsecko, protoze maji rozum.

Nubius
Na co jmeno:

Opravdu vás to sere?

Holky udělaly chybu, tvrdě za ni zaplatily.

Co vás na tom sere? Že nějaká banda islamistů dostala třeba několik milionu na své aktivity? Tohle vás sere? Víte jaké peníze se dnes točí v podpoře radikálního islamismu napříč světem? Mě spíš sere, že ta naše skvělá euro-atlantická civilizace v zájmu hesla Rozděl a Panuj rozvrtala Irák, Lybii, podporovala Arabské Jaro které vyneslo k moci radikálnější odnož islámu, že slepě podporujeme naše radoby „spojence“ ze Saudské Arábie, Kataru atd. kteří mohutně dotují různé teroristické skupiny v rámci své mocenské hry v regionu, v rámci neomarxistické doktríny slepě podporujeme multi-kulturalismus v Evropě ačkoliv se tato cesta ukázala chybnou atd.
Věřte mi, že to, že se tyhle dvě možná trochu naivní a nezodpovědné holky dostaly na svobodu třeba i díky výkupnému, tak to mě opravdu nesere.
Je to asi to samé, jakoby vás sralo, že na vás kape, zatímco vám někdo lije na hlavu kýbl plný vody.

PS: Uznávám svoji chybu v tom, že škatulkovat lidí tak jak jsem to udělal ve svém příspěvku nahoře není férové a je to i trochu hloupé.

Courier
Na co jmeno:

Tak ty jsi fakt dement, to ani nemá cenu komentovat.

Courier
Courier:

Tím dementem jsem myslel autora „Na co jméno“, nikoliv Nubiuse.

Milan
Na co jmeno:

pane bezejmenný, nevěřím ti ani slovo, ale to je stejně jedno. Každý totiž, kdo aspoň trochu cestuje a vnímá, tak by nemohl předvést takovou absenci pokory a empatie.
Děvčata byla osvobozena a to je dobrá zpráva. Žádný ale. Chápeš, co ti to tady píšeme? A to, že stát nesmí přiznat barvu, že zaplatil výkupné, to je prostě taktika, aby ochránili zrovna takové „světoběžníky“, jako jsi ty, až jednou vyjedeš za hranice svojí vísky.
Takže ještě jednou, hejtovací názory o dopadu na státní rozpočet sem opravdu nepatří. Shodil ses sám…

Vlaďka
Milan:

Nechci přilévat do této debaty, která pomalu přestává souviset s tou pěknou zprávou v záhlaví. Nicméně, je-li pan bezejmenný neustále ve světě a přitom má pocit, že se nevystavuje sebemenšímu nebezpečí, tak ani já nemám tušení, kam cestuje.

Na co jmeno
Vlaďka:

A kde ctes ze nevim, ze se nevystavuji zadnemu nebezpeci? Prave ze vim co to je pohybovat se svete tak nechapu ze nekdo jede do Pakistanu v dobe, kdy tam kazdy den praskne bomba. Na druhe strane chapu tu touhu poznavat proto ty dve za to neodsuzuji. Aby to pochopila i takova jako ty tak jeste jednou znova – NEODSUZUJI a tesi me ze je z tama dostali. Ale vadi mi, proste mi vadi, ze se muselo vyjednavat s takovym ksidlem a uplacet ho, aby si za ty prachy pak delali s jinyma lidma co chteji. Slunickari halt nemaji potuchy o tom co se pak deje s penezma z vykupneho. Me vadi kazda podpora terorismu. To ale slunickovy mamlas ktery place dojetim nad pochybnou odvahou tech holek nepochopi. Plakat by se melo spise nad tim, jak otresne ted vypadaji, jen proto, ze jim podobna naivni trdla jako ty navykladala ze jet pres Balucistan je ok. To clovek ale nevysvetli lidem kteri navzdory cestovani nemaji o svete ani paru.

Honzach

Já myslel, že na HS chodí jen opravdoví cestovatelé a že hejtři dávají své omezené komentáře jen na seznam a novinkycz. Ach jo… Holky prostě jely klasickou pozemní cestu do Indie v r.2013 s ozbrojeným doprovodem přes Pákistán, tak jak se doporučovalo. Ale měly smůlu. Buďme rádi že přežily a že se pro ně lidi z IHH takto angažovali. Napsal jsem o IHH článek na českou Wikip. alespoň takto bych jim chtěl poděkovat a všem hejtrům vzkazuji buďte více pokorní, nikdo z nás nevíme, kdy si obrazně řečeno sedneme do letadla s šíleným pilotem…

Petr Daněk

Šel jsem na HS jako první volbu, kde jsem se chtěl dozvědět něco o okolnostech propuštění a zejména o životních osudech Antonie a Hanky za poslední dva roky. A jsem šokovaný absencí informací a především úrovní diskuze. Doufám, že mezi přispěvateli pořád jsou i ti, které zajímá život v muslimských společnostech, ať už s nimi mají osobní zkušenost nebo ne. Ale to co čtu jsou povrchní stereotypy o islámském nebezpečí nebo informace o tom, kdo jezdí do Bibione a kolik vypije piva (a jakoby se v Itálii neunášely turistky a neobchodovalo s lidmi). Můžete někdo poradit, kde se o životě a propuštění Hanky a Antonie můžu něco dozvědět (když zřejmě ne tady)?? Dík!

Katka
Petr Daněk:

Petře, dejme raději oběma dívkám klid. Třeba nám někdy budou mít chuť samy říct, jak vše bylo. Teď ale mají pravděpodobně jiné starosti…

Vlaďka
Petr Daněk:

A nebude lepší nechat holkám soukromí a nešťourat se v tom? Určitě to také chtějí hodit za hlavu a ne se k tomu stále vracet. Nestačí ke spokojenosti, že se vrátily?

Jirik

Ani by mě nepřekvapilo, kdyby odjely z ČR někam kde je neznaji, protože zde je akorát uštvou – http://zpravy.idnes.cz/vyjednavani-o-propusteni-cesek-iransky-podnikatel-shahram-abdullah-zadeh-1rv-/domaci.aspx?c=A150330_221518_domaci_bse#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

Už chybí jen informace, že pomáhalo i Rusko

Doupa
Jirik:

Nakonec se ukáže, že celou dobu byly v Kremlu kde je každý den prznil Putin a jeho pohůnci.

Na základě těchto informací bude česká veřejnost připravena poslat své tankové divize a letectvo na Moskvu.
Pak nastane mír, vítězství demokracie a prosperita.
Zazvonil zvonec a pohádky byl konec:)

Soukromi nebudou mit dokud budou nosit ty satky a nereknou ze jsou bud muslimky ted a nebo jen provokuji…

Milan

Tak super a je to tady. My jsme za ty dvě k…..zaplatili 150 mega 😀
Ještě pak píšou, jak se tam ta jedna chtěla vrátit a že ji chytli na hranicích. Drzost!!!!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: