Travel Consulting: když si chcete užít sólo dovolenou, ale nemáte čas plánovat

Travel Consulting: když si chcete užít sólo dovolenou, ale nemáte čas plánovat

Dnešní doba se stává poměrně hektickou a uspěchanou. Spoustu lidí by chtělo cestovat hezky sólo a s klidem, ale často se stane, že jim nezbývá mnoho volného času na plánování cesty, studování jednotlivých míst či průzkum ubytování a dopravy v dané zemi. Mnoho z nich proto končí na velkých organizovaných zájezdech cestovních kanceláří, což například pro ty, kteří mají na cestách radši samotu a program přesně podle sebe, znamená tak trochu zkaženou dovolenou.

To ale není nezbytně nutné, přece jen existuje spousta možností, jak strávit minimální čas plánováním a přesto být na cestě v podstatě sám. Fenoménem cestování s individuálními průvodci a malými cestovkami jsme se už zabývali, tentokrát vám ale představíme ještě něco trošku jiného – tzv. travel consulting. Jedná se o poměrně nový obor v cestovním ruchu, a tak jej zejména v České republice ještě mnoho lidí nevyužívá. Česky bychom mohli tuto službu nazvat jednoduše „cestovatelským poradenstvím“.

A co je její podstatou? Vy si vymyslíte dovolenou a někdo jiný vám ji připraví. Nemusíte se omezovat na konkrétní destinace či program, správný cestovatelský poradce by měl totiž být schopen zařídit v podstatě cokoliv. Nemusí se ale jednat jen o plánování dovolené, odborníci přes levné letecké spojení zase nabízí vyhledat nejvýhodnější letenku, využít můžete také weby specializované například na vyřízené víz.

V Česku zatím najdete poměrně málo lidí nabízející tyto individuální konzultace. Jednu z mála založil Omar Jamaein. „Založit si „cestovku“ bylo mým snem od malička, když jsem doma shromažďoval barevné katalogy a rodinným příslušníkům vybíral zájezdy. Jak ubíhal čas a začal jsem objevovat nejprve Evropu a poté i širší svět, zjistil jsem, že to opravdové kouzlo cestování nespočívá v zakoupení hotového zájezdu,“ vysvětluje zakladatel portálu TravelPlanner.cz. „Není nad to ušít si cestu přímo na tělo, podle svých preferencí a vypravit se do zahraničí individuálně – to jsou pak ty pravé, autentické zážitky. To mi vnuklo myšlenku obnovit svůj dětský sen, ale v trochu obměněné podobě – místo klasické cestovní kanceláře založit „cestovní poradenství„,“ dodává.

A jak takové plánování probíhá? Docela jednoduše, vymyslíte si destinaci a sdělíte konzultantovi svou představu. Ten pak sedne k počítači a telefonu a zkusí kompletně naplánovat vše potřebné. „Kompletní dovolenou do Evropy stihnu naplánovat průměrně za 9 hodin, mimoevropská mi zabere cca 15 hodin,“ vysvětluje Omar, které plánování vyloženě baví. Zaplatit si nechá pouze práci, ubytování či dopravu pak už platíte přímo poskytovatelům služeb. Nejkrásnější vždy bylo a bude mít čas si celou dovolenou naplánovat sám, ale ne každý má tu možnost. Pak je dobré vědět, že si můžete nechat poradit.

TravelPlanner

Pokud vás tento systém plánování dovolené zaujal, navštivte web www.travelplanner.cz. Krom možnosti dovolené na míru zde najdete i spoustu inspirace, jako například návštěvu Černobylu, Alpy na motorkách, návštěvu Jordánska nebo poznávání Kuby.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: