HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

TOP TIPY

POSLEDNÍ DISKUSE

TOP 7 zemí s opravdu silnou historií

TOP 7 zemí s opravdu silnou historií

Zajímáte se o historii a ze všeho nejraději na svých cestách navštěvujete historické památky a muzea? Inspirujte se! Sestavili jsme naše tipy ve spolupráci s průvodci CK Alvarez, kteří prolezli a prozkoumali snad každý zajímavý kout světa.1. Egypt, země faraonů

Egypt je stát s nejdelší souvislou historií sjednoceného státu na světě. Jeho počátky se počítají asi kolem 3000 př. n. l., ale základy byly položeny již dříve. Nalezené archeologické artefakty a skalní malby dokazují osídlení už v době 10000 let př. n. l. Už od pravěku byla egyptská společnost vysoce rozvinutá. Nejvíce obyvatel se usadilo podél životodárné řeky Nil a dodnes se po tehdejších obyvatelích dochovala řada záhadných a tajemných památek. Dodnes cestovatelé z celého světa přijíždějí zažít dobrodružství mezi pyramidami, navštívit starověké sklaní chrámy v Abú Simbelu, udělat si výlet do Údolí králů a královen, plout na lodi po Nilu a nebo třeba navštívit i nejstarší klášter na světě zasvěcen svatému Antonínovi.

(Egypt můžete navštívit s CK Avarez v rámci zájezdu Zemí faraonů.)

Pyramidy v Gíze, EgyptPyramidy v Gíze, Egypt

2. Kulturně bohatá Srí Lanka

Dějiny Srí Lanky začaly ve městě Anurádhapura, kde byly položeny základy sinhálského království asi 400 let před naším letopočtem. Přibližně o sto let později sem přišel syn indického císaře, který zde začal šířit Buddhovo učení. Brzy se k Buddhovi obrátil i anurádhapurský král. V roce 371 získala Anuradhapura také výnamnou relikvii - Buddhův zub, který dodnes můžete obdivovat v Kandy. Od té doby se zde buddhismus udržuje a díky němu zde nalezneme řadu důležitých historických památek a posvátných míst. Nemalý vliv na historii a kulturu země měli také portugalští, holandští a angličtí kolonizátoři a muslimští Tamilové, jejichž království leželo na severu ostrova. Dodnes je však otázka původu a nábožentsví na Srí Lance citlivé téma.

Posvátná Sigiriya, Srí LankaPosvátná Sigiriya, Srí Lanka

3. Tajemný Írán

Írán je v poslední době čím dál populárnější a že je taky proč! Perská historie je opravdu bohatá! Prvním státním útvarem na území Íránu byl stát Elam. Rozkládal se v hornaté krajině v západní části dnešního Íránu, východně od říše Sumeru. Vliv sousední mezopotámské kultury se projevil v písmu, sochařství i náboženství. Po Elamu se na území dnešního státu vystřídalo ještě mnoho říší a mnoho kultur, jejichž stopy se dochovaly dodnes.  Vydejte se do Íránu a obdivujte starodávné památky z doby Perské říše, modré mešity a medresy v Šírázu, Esfahánu a Jazdu a nebo důmyslně vymyšlené a zavlažované perské zahrady.

(Írán můžete navštívit s CK Alvarez v rámci zájezdu Tajemným Íránem.)

Minarety, Qom, ÍránMinarety, Qom, Írán

4. Rozmanitá Indie a Nepál

Z Indie pochází stopy jedné z prvních kultur, v povodí řek Indu a Gangy. Zdejší civilizace se stala známá jako harappská kultura a počátky se datují už kolem roku 3000 př. n. l. Poté následovalo období véd a ovlivňování dalšími kulturami. Proto je Indie dodnes neskutečně barevný mix kultur a náboženství. Za návštěvu stojí i vedlejší Nepál, země buddhistů a usměvavých lidí. Staňte se svědky spalování mrtvých na ghátech u posvátné řeky Gangy, obdivujte skvoustnou hrobku Tádž Mahal v Agře, prozkoumejte kamenné chrámy v Khadžuráhu a podívejte se také do nepálské Pokhary a Káthmándů, na které shlíží štíty Himaláje.

(Indii a Nepál můžete navštívit s CK Alvarez v rámci zájezdu Cesta do Indie a Nepálu.)

Tádž Mahal, Agra, IndieTádž Mahal, Agra, Indie

5. Záhadná Střední Amerika

Když se řekne Střední Amerika, spousta z nás si vybaví hlavně starodávné mayské a aztécké památky. Jsou rozesety na mnoha místech a za jednu dovolenou rozhodně není možné stihnout navštívit všechny. Pokud chcete poznat alespoň ty nejvýznamnější, vydejte se do Mexika, Guatemaly a Hondurasu. Poznáte kulturu Aztéků, Mayů, Olméků a Zapotéků. Prohlédnete si pyramidy Slunce a Měsíce v Teotihuacánu, projdete se přes kilometr hlubokým kaňonem El Sumidero v Mexiku, užijete si plavbu na tajemném jezeře Atitlán v Guatemale a prozkoumáte tajemný honduraský Copán.

(Ty nejdůležitější památky Střední Ameriky můžete navštívit s CK Alvarez v rámci zájezdu Velká mayská cesta.)

Tikal, GuatemalaTikal, Guatemala

6. Svatá země - Izrael a Jordánsko

To, proč jsou tyto dvě země historicky významné, snad ani nemusíme vysvětlovat. Právě v Izraeli se do dnešní doby střetávají 3 z největších světových náboženství. Poznejte biblická místa Jeruzalém, Betlém, Nazaret a Masada. Potom si odpočiňte u Mrtvého a Rudého moře a načerpejte sílu na průzkum kaňonů a skal v NP Timna. V Jordánsku můžete zase navštívit známé chrámy v Petře a Vádí Ram. Ideální je skloubit návštěvu obou států dohromady.

(Ta nejvýznamnější místa v Izraeli a Jordánsku můžete navštívit v rámci zájezdu s CK Alvarez Velká cesta Izraelem a Jordánskem.)

Skalní chrám, Jeruzalém, IzraelSkalní chrám, Jeruzalém, Izrael

7. Roky uzavřené Japonsko

Díky tomu, že je Japonské císařství ostrovní stát, jeho dějiny jsou hodně ovlivněny (dobrovolnou) izolací země. Historie se často dělí na dějiny tradičního a moderního Japonska. I když v dnešní době je Japonsko spíše symbolem moderní země a pokroku, vliv složité a dlouhé kultury a tradic se promítá i do běžného života.

Kyoto, JaponskoKyoto, Japonsko

alvarez_ck

CK Alvarez patří mezi odborníky ve svém oboru. Plánují zájezdy tak, aby program obsahoval vyvážený poměr poznávání místní přírody a kultury, ale také aktivního pobytu v přírodě a nezbytného odpočinku. Pokud chcete relaxovat v tropickém ráji, poznávat hory nebo starověkou kulturu, u CK Alvarez budete vždy správně.

28.12.2017, Tereza Kramplová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Když to stojí za to, většinou to nestojí nic.
Sponzorováno