TOP 6 tipů na letní dovolené podle českých cestovních kanceláří

TOP 6 tipů na letní dovolené podle českých cestovních kanceláří

Zrovna nyní je zcela ideální doba na učinění rozhodnutí, co s volným časem v létě. Pokud stále tápete, zkusili jsme tipy sesbírat za vás. Zeptali jsme se tentokrát odborníku z cestovních kanceláří, kteří doporučili místa, která oni sami v létě mají nejradši. A je opravdu z čeho vybírat.

1. Východní Afrika

„V letních měsících jednoznačně doporučuji  zájezdy do Východní Afriky, zejména pak do Keni, Tanzanie či Ugandy,“ vysvětluje za CK Livingstone Ruda Švaříček. Podle něj je Afrika vlajkovou lodí Livingstonu. „Vyrážíme na pestrý kontinent od pouští severu po Stolovou horu, od provoněných ostrovů Zanzibar, Mauritius, Reunion a Madagaskar po senegalský Dakar. Potápíme se s delfíny, šplháme na hory. Na safari je pak skvělá právě Keňa, Tanzanie a Uganda,“ dodává Ruda Švaříček.

2. Tajemná Kolumbie

Jižní Amerika je kontinent, který dokáže okouzlit každého. K nejzajímavějším zemím rozhodně patří dlouho opomíjená Kolumbie. „Po celé zemi se budete setkávat s milými a usměvavými lidmi, které baví se smát, tančit a zpívat. Teplé pláže Karibiku uspokojí i ty nejnáročnější a přejezd páteří And patří k nezapomenutelným zážitkům,“ přidává svůj tip Bohumil Stupka z cestovní kanceláře Pangeotours. „Úchvatným zážitkem je zejména návštěva opevněné koloniální perly, Cartageny, která je pro svoji malebnost a unikátnost zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.“

3. Ruský Altaj

„Mám rád dobrodružství, a proto je mým tipem návštěva Altaje, ať už pěšky, na koních nebo na raftu,“ doporučuje Honza Haruda z cestovní kanceláře Kudrna. „Náš zájezd na Altaj je akce, která doslova dává význam slovu dobrodružství. Je to akce nachystaná pro opravdové dobrodruhy, kteří chtějí poznat opravdovou divočinu. Je to akce, která bude trochu bolet, ale rozhodně vám změní vnímání na svět,“ vysvětluje Honza, který se sám v létě do Ruska chystá.

4. Srí Lanka

Zajímavý názor na letní destinace má i Michal Čepek z cestovní kanceláře Alvarez. „Můj tip na letní dovolenou je Srí Lanka. Počasí je v posledních letech jiné, než by se dalo očekávat a platí to i pro Srí Lanku. Monzuny se posunuly na později a tak je velká šance užít si ji nejen bez deště, ale hlavně bez davů turistů.“  A to je opravdu skvělá příležitost nejen pro učitele, ale i rodiče s dětmi. Alvarez navíc ve své nabídce má zájezd s intenzivní, ale ne hektickým programem, který vám umožní poznat většinu zajímavých míst ostrova a přitom se pár dní i vykoupat v Indickém oceánu.

5. Mongolsko

„Letos doporučuji hlavně Mongolsko. Připravili jsme sem zájezd s opravdovým maximem zajímavostí od tajgy na severu u jezera Chovsgol, přes známé naleziště dinosaurů Byanzag, až po 300 m vysoké písečné duny v poušti Gobi, vysvětluje Petr Modráček z cestovní kanceláře Karavela. A kdyby vás nezaujalo přimo Mongolsko, je jeho druhým tajným tipem cesta po Transibiřské magistrále z Moskvy až do Vladivostoku.

6. Na vodu do Francie

„Já bych v létě doporučila vyrazit na vodu do Francie. Zaručeně teplé počasí, průzračné řeky, přírodní skvosty (třeba Pont d`Arc na Ardeche) a historické památky (římský akvadukt Pond du Gard na řece Gardon), to vše dělá z Francie jedinečnou vodáckou destinaci,“ vysvětluje Anna Holubová z CK Povoda. Podle ní navíc řeky Provence nejsou nijak divoké a poradí si s nimi i začátečník.

Autorka Kateřina Smolová vystudovala žurnalistiku a mediální studia. Jejím koníčkem je nejen cestování, ale i sport, zejména lezení, vysokohorská turistika, jízda na horském i silničním kole a v neposlední řadě jóga. Má ráda země s vysokými horami, milými lidmi a neobjevenými místy. Už více než tři roky pracuje jako šéfredaktorka portálu HedvabnaStezka.cz, čímž se ji podařilo spojit volný čas a zaměstnání v jedno.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: