TOP 10 zahraničních cestovatelských webů, které možná ještě neznáte, ale měli byste

TOP 10 zahraničních cestovatelských webů, které možná ještě neznáte, ale měli byste

V redakci jsme pro vás vybrali deset zábavných i praktických webů, které ocení každý cestovatel, abyste si v dnešní digitální době cestování co nejvíce zpříjemnili!

1. Gogobot.com

Gogobot.com je jakási obdoba facebooku pro cestovatele. Vytvářejte si vlastní trasy, přidávejte místa, studujte komenty jiných a přidávejte vlastní. Největší výhodou celého webu je, že zde můžete pokládat opravdu konkrétní otázky na další zkušené zaregistrované cestovatele. Odpovědi tak budou vskutku hodnotné!

2. Rome2Rio.com

Rome2Rio.com je dokonale zábavný web, který vám v okamžiku naplánuje cestu od vašeho domu prakticky kamkoliv na světě, spočte náklady i dobu přesunu, a to včetně všech dopravních prostředků i chůze na nejbližší zastávku. Kupříkladu z našeho brněnského Klubu cestovatelů byste se do La Paz dostali za 18 hodin a pět minut a stálo by vás to 14 381 Kč.

3. Seat61.com

Seat61.com je nutností pro všechny, kteří chtějí kdekoliv na světě cestovat vlakem. Najdete zde ceny, kvalitu služeb, možnosti rezervací či mapy železnice. Lepší stránku o cestování vlakem nenajdete.

4. XE.com

XE.com nabízí možnost neustále kontrolovat ceny v zahraničí. Stačí si zadat vlastní měnu a měnu země, v níž jste, a díky pár klikům na chytrém telefonu (existuje i snadná aplikace) budete mít neustále přehled nad tím, kolik utrácíte.

5.  Weather2travel.com

Weather2travel.com se hodí pro všechny, kteří vždy pečlivě zvažují, kdy se do které destinace podívat, aby si místo užili co nejlépe a podle svých představ. Klima, průměrné srážky, teplotu moře, dlouhodobé předpovědi i nejlepší dobu pro návštěvu jakékoliv země na světě najdete právě na tomto webu.

6. Airlinemeals.net

Airlinemeals.net nabízí více než 25 000 obrázků jídel z paluby letadel. Najdete zde stovky leteckých společností a docela snadno si uděláte představu, která stojí z hlediska jídla za to. Věřte, že některé variace vás vskutku pobaví.

7. CDC.gov/travel

CDC.gov/travel je ta správná stránka, kde najdete odpovědi na otázky ohledně očkování či zdravotních rizik ve většině zemí světa. Užitečné tipy zde najdou i cestující rodiny nebo těhotné ženy.

8. Travelfish.org

Travelfish.org je skvělý online průvodce jihovýchodní Asií, který vám poradí nejen se zajímavými místy, ale pomůže vám také co nejvíce snížit rozpočet.

9. iFly.com

Ifly.com vás provede světem letišť. Najdete zde aktuální počasí, odlety nebo třeba kontakty na dané letiště.

10. 501places.com

501places.com je jeden z cestovatelských blogů, který výrazně vyčnívá nad ostatní. Autoři Andy a Sameena Jarosz zkrátka ví, jak o navštívených místech psát opravdu zábavně.

A jaké weby byste doporučili vy?

Zkušenosti čtenářů

Tomáš Skotnica
Milada

takemeeast.blogspot.cz/

Adrian
Cestovatel

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: