Tokio aneb Japonsko zadarmo

Tokio aneb Japonsko zadarmo

V Tokiu najdeme neuvěřitelnou směsici organizovaného chaosu a harmonického klidu. Je to Mekka dobrého jídla a nákupů. Můžete tu nakoupit nejnovější módní výstřelky i starobylá kimona. Zkuste několik tipů, jak zažít město zdarma.

Místa, kde lze zdarma „nasát“ atmosféru Tokia

Chcete-li vidět krásné panorama tokijských mrakodrapů, jděte na promenádu, která vede podél nákupního centra Odaiba. Mnohem více lidí, než jste kdykoliv viděli, potkáte, pokud projdete stanicí Šundžuku během dopravní špičky. Stůjte chvíli u křižovatky Ginza Sukijabaši, nebo zkuste přejít křižovatku u stanice Šibuja, východ směr Hačiko. Chcete-li být v kontaktu se současnými nejmodernějšími technologiemi, jděte se podívat do čtvrti Akihibara.

Výhled na Tokio zdarma

Na 45. patře Tokio Metropolitan Government Building v Šindžuku (západní východ) jsou k dispozici 3 galerie s výhledem na Tokio máte zdarma možnost vychutnat si nádherný výhled na Tokio, horu Fudži a Jokohamu.

Japonsko je ostrovní stát v západní části Tichého oceánu. Hlavní ostrovy jsou Hokkaidó, Honšú, Šikoku, Kjúšú, mezi menší patři třeba Okinawa. Japonsko leží v oblasti tří tektonických desek a slabá zemětřesení jsou tedy velmi častá. Větší otřesy se potom vyskytnout několikrát během století. Japonská architektura je na ně připravena lépe než jakákoli jiná na světě. Hůře se však lze vyrovnat s následnými vlnami tsunami.

Nejširší nabídku průvodců a map Japonska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Svatyně, chrámy, pagody a paláce zdarma

Vstupné zdarma je u většiny svatyň a klášterů. Mezi nepopulárnější patří svatyně Meidži Džingu, svatyně Jasukuni, klášter Sensodži (Asakusa) a klášter Zodžódži (blízko Tokijské věže). A také ovšem Císařský palác.

Východní zahrady Císařského paláce Higaši-Gjoen patří v Tokiu k těm nejkrásnějším. Uvnitř je také k vidění umělecká sbírka císaře Šowy. Vstupné je zdarma.

Jojogi park je zdarma otevřen o nedělích, kdy se stává centrálním jevištěm pro umělecká představení jednotlivců i souborů. Najdete ho na stanici Haradžuku Station na lince Yamanote. Ueno park je známý svými květy japonských třešní a lotosovými květy. Lotosy kvetou v léty, třešňové květy koncem března až začátkem dubna.

Muzeum zápasů Sumo se nachází naproti stadionu zápasů Sumo Kokugikan. Exhibice zahrnuje obrázky nejlepších zápasů všech dob a také různé další exponáty. Otevřeno: od 10:30 hod. až do 16:30 hod. většinu dnů v roce).
Dalším muzeem zdarma je nedaleké Muzeum zemětřesení Kanto. Stojí na místě Tokijského kláštera vzpomínek a připomíná tak ničivé zemětřesní z roku 1923.

Přistup na internet zdarma

V showroomu T-Next Toshiba v Šindžuku můžete mít až jednu hodinu přístupu k internetu zdarma. Showroom se nachází na devátém poschodí budovy Park Tower. (Vydejte se ze zastávky Šundžuku přes východ Jih a jděte dolů po  Košu Kaido Dori Avenue směrem k Hacudai; je to velmi blízko hotelu Washington).

Nakupování téměř zdarma (100YEN – cca 20 Kč)

Nákupy „Vše za 100 Jenů“ můžete uskutečnit ve stejnojmenné síti. Jedna je například ve čtvrti Šibuja. Na pěti podlažích zde naleznete spousty zboží jako jídlo, suvenýry nebo drogérii.

Zkušenosti čtenářů

Diana Lacková

Dobrý den,
chtela bych se zeptat jestli naídla stále platí předem dekuji za odpoved.
s Pozdravem Lacková

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí