TIP NA VYBAVENÍ: Set merino polokošile a sukně od Sensoru využijete snad na každé cestě!

TIP NA VYBAVENÍ: Set merino polokošile a sukně od Sensoru využijete snad na každé cestě!

V duchu minimalismu na cestách mám v poslední době nejraději věci, které využiji v těch nejrůznorodějších situacích. Právě na takové zajímavé produkty ulehčující cestování u nás najdete občas doporučení. Tentokrát se mi do ruky dostaly nové merino kousky od firmy Sensor a musím říct, že už dlouho jsem se nesetkala s něčím tak příjemným a multifunkčním!

Nápad udělat dámskou elegantní polokošili kombinovanou s příjemně střiženou jednoduchou sukní, to vše z merino vlny, je doslova spásný pro všechny cestovatelky, které se rády cítí pohodlně a zároveň chtějí vypadat dobře. Už když jsem oblečení vybalovala z tradičních papírových obalů firmy Sensor, věděla jsem, že mě bude bavit a dost možná se na hodně dlouho zabydlí v mém cestovatelském batohu. Barevných kombinací je na výběr hned několik, já jsme si zvolila černou sukni a fialovou košili, které spolu hezky ladí a vytváří střízlivou barevnou kombinaci vhodnou na každou (a nejen cestovatelskou) příležitost.

Pro ty, kteří vlnu merino ještě neznají, musím hned na úvod zsůraznit, že je to materiál na cesty vskutku ideální. Merino má totiž výborné termoregulační schopnosti. V ten správný okamžik dokáže zahřát nebo naopak perfektně odvádět pot a zabraňovat tak pocitu vlhkosti. Navíc obsahuje lanolin, který má velmi výrazné anitbakteriální účinky, a je vyrobená s plně obnovitelných zdrojů. Kvůli všem těmto výhodám je už dlouho dobu merino vlna vyhledávaná cestovateli, cyklisty, turisty i lyžaři či horolezci. Zejména díky odolnosti proti zápachu je vhodná do každého cestovatelského zavazadla!

Polokošili Sensor nosím už skoro měsíc a nepřišla jsem na nic, co bych jí mohla vytknout. Byla jsem v ní opakovaně na celodenní túře, s kamarády na oběd a dokonce i jedné pracovní schůzce. Díky elegantnímu střihu, který ale respektuje pohodlí, se hodí skvěle na cestování do letadla, na celodenní poznávání města i na pobyt v přírodě. A nejlepší na tom všem je, že s ní navíc nebudete na cestách řešit neustálé praní. Merino vlna totiž vydrží mnohem déle svěží a voňavá. Příští týden se chystám na Mallorcu a fialová polokošile byla prvním kouskem sbaleným v batohu!

Dlouho také na cesty do teplejších (a zejména tropických) zemí vozím sukně. Jsou pro mě mnohem pohodlnější než kraťasy a jejich vzdušnost jsme ocenila třeba na kambodžských plážích nebo poznávání památek na Srí Lance. Většinou to ale byly různé vyřazené kousky z letního šatníku, které materiálem úplně nevyhovovaly programu mých cest. Jednoduchá merino sukně je přesně to, co je skvěle nahradí.

Kratší střih zaručí, že se nebudete potit, guma v pase umožní pohodlí třeba při dlouhých přejezdech a jednobarevný design se bude hodit k jakémukoliv jinému kousku oblečení. Za ten měsíc, co oblečení používám, jsem i sukni opakovaně využila při mnoha příležitostech. Byla se mnou na procházce v horách i na jedné z prvních letošních venkovních káviček. Akorát je samozřejmě vhodná vyloženě do teplého letního počasí, polokošili naopak můžete využívat prakticky po celý rok.

Tričko merino od firmy Sensor

Krom toho, že mám ráda funkční věci s širokým využitím, oceňuji také, když je pro mě jejich výrobce něčím výjimečný, ať už je to příběh firmy nebo třeba přístup k výrobě. Právě firma Sensor je pro mě nositelem jedněch z těchto hodnot – všechny svoje výrobky šije v Česku. Jak sami říkají: „Mohli jsme naše výrobky nechat šít v Číně, mohli jsme je přepravovat přes půl planety lodí pod liberijskou vlajkou s filipínskou posádkou, ale my si to prostě rádi děláme složitější. Sensor vyrábíme v Bystřici pod Hostýnem, protože máme pocit, že žít a pracovat v České republice dává smysl.“ A právě proto nám v redakci zase dává smysl nosit výrobky Sensor na cestách i v běžném životě.

Jste pánové a sukně vás nezajímají? Jistě si vybere z jiných stylových kousků na www.sensor.cz.

Sukně od firmy Sensor

Největší výhody ve zkratce:

  • Pohodlný, ale zároveň elegantní střih
  • Barevná střídmost zaručující snadnou kombinovatelnost
  • Merino vlna
  • Přívětivá cena

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: