TIP NA VYBAVENÍ: Proč si vybrat batohy Bergans?

TIP NA VYBAVENÍ: Proč si vybrat batohy Bergans?

Ač se to nemusí zdát, vybrat si ten správný batoh může být jednoduché, ať už vybíráte batoh na vícedenní horské přechody, nebo na jednodenní výlety. Měl splňovat mnoho požadavků, které ulehčí vaše cestování. Značka Bergans of Norway je světoznámou jedničkou mezi batohy a známá také svým patentem na zádový nastavitelný systém, který je nepřekonatelný.

Značka Bergans je pro Nory ikonou a naprostou jedničkou norského outdoorového trhu. Oblečení a vybavení Bergans provádí Nory nejen na polárních expedicích nebo při vysokohorské turistice, ale také každý den na procházkách po lese, se psem, na rybách nebo při cestě do školy, a to se týká i členů norské královské rodiny. Čím je vybavení Bergans tak výjimečné?

Norská značka Bergans má již více než stoletou tradici, na kterou je patřičně hrdá. Vše začalo v roce 1908, kdy nadaný vynálezce Ole F. Bergan vynalezl a následně si nechal jako první na světě patentovat batoh se zádovou konstrukcí. V českém prostředí známou jako „krosna“. Pak spolu s obchodníkem Sverre Youngem značku založili. Začali výrobou batohů, které jsou dodnes vlajkovou lodí značky.

Náročné testování expedicemi v arktických oblastech pak výrazně přispělo k budoucímu vývoji jednotlivých produktů. Již v roce 1912 Bergans vybavoval batohy polární expedice Roalda Amundsena, Roberta F. Scott a a to vedlo k celosvětovému uznání. Roald Amundsen nesl při dobytí Jižního pólu roku 1912 na zádech batoh Bergans a nedal na něj dopustit.

TIP: Přečtěte si recenzi ze SvětOutdooru.cz, kde otestovali ultralehký batoh Hellium.

Bergans vyrábí z těch nejkvalitnějších dostupných materiálů. Jako jedna ze dvou značek na světě používá pro své výrobky nejmodernější membránu Dermizax NX. Na řadu svých výrobků vlastní Bergans patenty a ve svých kategoriích jsou produkty unikátní v celosvětovém měřítku (např. zádový systém batohů SPINE).

Bergans Helium V5

Outdoorový batoh Helium V5 je poslední generace v rodině batohů, které mohou cestovat do všech konců světa (včetně obou pólů) – Helium je řada, která se hodí na extrémní expedice i úplně obyčejné výlety. Je vyroben z neskutečně pevného a odolného materiálu. To, že je batoh ultra lehký, neznamená, že by ukrajoval cokoli z pohodlnosti při nošení. Nastavitelná délka zadtrojitá hustota nosného systému a tvarovaný bederní popruh maximalizují pohodlí při nesení batohu. Hmotnost patří stále k nejnižším ve srovnání s dalšími batohy stejné velikosti. Batoh Helium V5 je nejlehčí batoh s pevnou zádovou konstrukcí na světě!

Bederní pás i víko batohu lze odepnout, a sestavit si tak lehkou ledvinku. Dalším skvělým prvkem batohu je diagonálně vedený celorozepínací zip, který poskytuje rychlý přístup ke všem věcem v batohu. Ať jsou srovnané, nebo jen tak shrnuté na hromadu.

Objem: 40 l
Hmotnost: 912 g

Batohy Bergans se hodí na dlouhé expedice.

Bergans Helium Pro 40

Neuvěřitelně lehký turistický batoh Helium 40 využívá poslední generace patentovaného zádového systému Bergans Quick Adjust™ PRO pro maximální možnou míru pohodlí při vysokém zatížení. Batoh Helium 40 má na přední straně praktické otevírání na zip. Nejen na delších cestách Vám přijde vhod jednoduše ovladatelný kompresní systém i kompatibilita s hydratačním systémem. Funkční lehký turistický batoh Helium 40 je vyroben z vysoce kvalitních nylonových materiálů. Lehké turistické batohy Helium 40 jsou vhodné na jednodenní výlety i několikadenní expedice.

Objem: 40 l
Hmotnost: 940 g

Na expedice i na výlety do přírody. Ultralehký batoh Bergans Helium budete brát na všechny svoje cesty! Zkuste štěstí v soutěži, která běží až do 16. května!

Bergans Rondane 24

Modely Rondane uspokojí náročného turistu i zákazníka, který batoh využije jen na cestu do práce a procházku do parku. Tento model je svým objemem ideální pro jednodenní výlety i na použití ve městě. Nízká hmotnost je jednou z jeho hlavních předností. Lehký, elegantní a technický batoh vhodný pro jednodenní výlety a pěší turistiku. Rondane 24 je navržen tak, aby vyhovoval anatomii, lidského těla,  optimálně seděl, umožňoval svobodu pohybu a snadné nastavení. Bergans FlowPanel ™ zajišťuje účinné odvětrávání zad. Samozřejmostí u tohoto batohu jsou úchyty na trekové hole a upínací body pro cepíny. Přední kapsa, kapsy na bederním popruhu a a pružné boční kapsy. Rondane 24 je kompatibilní s hydratačním systémem a je vyroben výhradně z ekologických materiálů nesoucích označení Bluesign®.

Bergans Rondane

V současnosti značka Bergans nabízí kompletní sortiment oblečení, spacáků, stanů, batohů, kánoí a doplňků. Nabízí vybavení vhodné na lyžování, skialpinismus, turistiku i městskou módu pro všední den a volný čas. Produkty vynikají svojí originalitou, fukčností a praktičností.

Filozofie značky Bergans of Norway vždy byla a bude i nadále: ”Vytvářet vysoce kvalitní výrobky s atraktivním a funkčním designem.” Bergans se snaží udržet svou pozici a používat vlastní zdroje na vývoj a testování nových produktů. Výsledkem toho je velké množství novinářských ocenění, jako je např. ”Nejlepší v testu“ a „Ocenění za design”. Batohy Bergans nemají na světě konkurenci.

Všechny norské kvalitní značky najdete v České republice na jednom místě v obchodech Norské módy. Norská móda pro vás dováží to nejlepší a nejkvalitnější norské oblečení. Společnost působí na českém a slovenském trhu již od roku 2002 a je unikátní tím, že má výhradní zastoupení tradičních norských výrobců oblečení a vybavení pro outdoorové nadšence a exkluzivní klientelu. Norská móda se řadí mezi největší specialisty na vlněné oblečení v rámci celé Evropy a v jejím portfoliu najdete značky, jejiž kvalita je na světové špičce v tomto oboru. Vlna je 100% přírodní a rozložitelný materiál a celý proces při výrobě oblečení je přísně kontrolován. Dodržují se tradiční postupy a fairtrade přístup k lidem, zvířatům a planetě. Norská móda má výhradní zastoupení norských značek Devold, Bergans, Dale a Kari Traa pro Českou republiku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: